سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب
کنگره اسوه زهد،‌ جهاد و اجتهاد با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب و قرائت پیام آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله سبحانی ۲۹ آبان‌ماه در مدرسه عالی امام خمینی(ره) قم برگزار می‌شود.
حجت الاسلام روستاآزاد

به گزارش خبرنگار بلاغ،حجت‌الاسلام سعید روستا آزاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری کنگره اسوه زهد، جهاد و اجتهاد آیت‌الله شیخ محمد‌مهدی آصفی که در دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: این همایش ۲۹ آبان‌ماه سال جاری با حضور علما برگزار شده و از شخصیت علمی این عالم جهادگر تقدیر خواهد شد.

وی با تبیین رسالت‌های دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های دفتر تبلیغات اسلامی تجلیل و معرفی شخصیت علمی و فرهنگی و خدمات علمای بزرگ اسلام است.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: تجلیل از شخصیت‌های علمی و احیای آثار و منشورات چاپ نشده علما در دستور کار دفتر تبلیغات اسلامی قرار داد و در این راستا همایش‌هایی نیز برگزار شده است که برگزاری کنگره تجلیل از مقام علمی آیت‌الله آصفی از آن جمله است.

وی با اشاره به شخصیت این عالم بزرگوار تصریح کرد: آیت‌الله آصفی از بزرگترین علما و از نوابغ علمی حوزه‌های علمیه شیعه در عصر معاصر است که رهبری احزاب مهمی را در عراق به عهده دارد.

روستا آزاد ادامه داد: آیت‌الله آصفی سال‌های فراوانی است که در مقام فقاهت قرار دارد ولی برای ورود به عرصه مرجعیت و نوشتن رساله قدم برنداشته و تلاش کرده است در عرصه‌های گوناگون به فعالیت علمی بپردازد.

وی با اشاره به برخی از صفات فردی آیت‌الله آصفی تصریح کرد: این عالم بزرگ به دلیل تواضعی که دارد تا جایی که امکان داشت از برگزاری این کنگره توسط دفتر تبلیغات ممانعت کرد تا جایی که اعضای شورای سیاستگذاری برگزاری این کنگره ‌از حضور ایشان در این مراسم ناامید بودند.

روستا آزاد با بیان اینکه تقدیر از شخصیت بی‌نظیر آیت‌الله آصفی کاری بسیار ارزشمند است ‌گفت: پیش از برگزاری این کنگره، دو وب سایت در چارچوب همین کنگره تدوین و رونمایی شد.

‌زمان برگزاری این کنگره را مورد توجه قرار داد و متذکر شد: کنگره تجلیل از مقام علمی آیت‌الله آصفی روز ۲۹ آبان‌ماه سال جاری در سالن قدس مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

وی از حضور شخصیت‌های داخلی و خارجی و برخی از مراجع عظام تقلید و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب خبر داد و بیان کرد: در این همایش پیام آیت‌الله مکارم‌شیرازی و آیت‌الله سبحانی قرائت خواهد شد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اضافه کرد: این کنگره به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، جامعة‌‌المصطفی‌ العالمیه و مجمع جهانی اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در همایش اسوه زهد، جهاد و اجتهاد از آثار فارسی و عربی آیت‌الله آصفی و آثار تهیه شده در دبیرخانه این کنگره رونمایی می‌شود، تصریح کرد: در این مراسم از ۳۰ جلد کتاب که با تلاش معاونت فرهنگی و تبلیغی و مرکز احیای آثار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی تهیه و تدوین شده است رونمایی می‌شود.

روستا آزاد خاطرنشان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی برای نخستین‌بار است که از شخصیت علمی یک عالم که در قید حیات است تقدیر و تجلیل می‌کند./*

ارتباط در ایتا