رفتن به محتوای اصلی
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی:

روحانیون در فضای مجازی تغذیه فکری برای جامعه درست کنند

تاریخ انتشار:
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه روحانیون باید روی فضای مجازی کار کنند، گفت: باید مجموعه هایی در این فضا درست کنیم تا تغذیه فکری برای جامعه باشد.
علی رضایی بیرجندی

به گزارش بلاغ به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام علی رضایی بیرجندی عصر روز 16 اردیبهشت ماه در نشست هم اندیشی علمای اهل سنت و شیعه استان، با اشاره به اینکه پیامبران در همه دوران چشم امت را باز کردند، اظهار کرد: امروز نیز بشریت در جهالت مدرن به سر می‌برد، بنابراین بشر همواره نیازمند وجود پیامبران بوده است.
وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن حتی روی نوع لباس ما کار می کند تا لباس ما بی غیرتی را ترویج دهد، تصریح کرد: دشمن روی غذا، طب، تغذیه و حتی ساختمان های ما کار کرده و ما نمی توانیم با شعار با آن مقابله کنیم.
قائم ‌مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی به تهدیدات و خطر فضای مجازی در جامعه اشاره کرد و افزوی: بنا به گفته مقام معظم رهبری این فضا هم می ‌تواند یک ابزار بوده و هم مانند چاقو بنیان ما را نابود کند.
رضایی‌ بیرجندی با تاکید بر اینکه تنها با شعار دادن نمی ‌توان با دشمن مقابله کرد، گفت: اندیشه ‌های ناب اسلامی را باید وارد عرصه فضای مجازی کنیم.
مولوی غلام حیدر فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند نیز در این مراسم اظهار کرد: در زمانی که بی دینی روح بشر را خسته کرده و ظاهر و باطن جهان در بی رحمی و آتش می سوخت و محبت و فداکاری از همه سلب شده بود و کسی نبود ستمگران را به کیفر برساند و مظلومان را یاری کند، خداوند پیامبر اکرم (ص) مبعوث کرد.
وی با بیان اینکه مکارم اخلاق زمانی در جهان تحقق پیدا می ‌کند که در جامعه فساد، فحشا و کینه نباشد، افزود: هدف بعثت پیامبر اکرم (ص) رحمت و مودت است و این مهم امروز زمانی تحقق می یابد که ما متعهد به اخلاق و سیره پیامبر باشیم.
امام جمعه اهل سنت بیرجند با اشاره به اینکه هدف تمام عبادات، تزکیه نفس و رستگاری انسان است، تصریح کرد: نماز کسی قبول می ‌شود که دست از معصیت بردارد و زبانش به ذکر مشغول باشد و رحم و شفقت به مصیبت دیدگان داشته باشد و خدا پس از هر دستور عبادی، دستور اخلاقی برای تزکیه نفس انسان می‌دهد.
فاروقی با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص) مبعوث شدند تا اخلاق و رحمت را به جامعه اسلامی بیاموزند، تاکید کرد: امروز برخی انسان ‌های تکفیری و پست، برادران مسلمان خود را می کشند، این انسان‌ ها به هیچ کسی رحم ندارند، این نهایت بیرحمی و شقاوت در این نوع انسان ‌هاست.
وی خاطرنشان کرد: امروز گرفتاری ‌هایی که مسلمانان دارند علت آن تفرقه و اختلاف و دور شدن از قرآن و سیره پیامبر (ص) است که اگر به این سیره برگردیم جهان اسلام به بزرگی و مجد می ‌رسد.
حجت الاسلام کاظم لطفیان مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه بعثت پیامبر (ص) بزرگ‌ ترین انقلاب در تاریخ بشریت برای حاکمیت اسلام ناب محمدی بود، گفت: ما به عنوان پیروان ایشان وظیفه داریم رسالت ‌های پیامبر (ص) را عملی کنیم.
وی با اشاره به اهداف مبعث رسول اکرم (ص) اظهار کرد: تعلیم و تزکیه، ایجاد قسط و عدل و رهایی از قید اسارت از جمله مهم ‌ترین اهداف مبعث ایشان بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم ایشان رفع اختلاف و کدورت از دل‌ های مسلمین بود، تصریح کرد: یکی از بزرگ ‌ترین نعمت‌ های کشور زندگی مسالمت آمیز شیعه و سنی و امنیت در کنار هم است و این امنیت نعمت نبوت و هدایت ایمان است.
لطفیان با اشاره به امنیت مثال زدنی خراسان‌ جنوبی بیان کرد: اینگونه نشست‌ ها و سنت‌ ها اتمام حجتی برای کسانی است که خط تفرقه را در بین مذاهب اسلامی دنبال می‌ کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید علمای شیعه و سنی اصول دشمن شناسی، دشمن ستیزی و معرفت شناسی عمیق، تحمل دیدگاه ‌های دیگران، ایثار، خیرخواهی دیگران و عمل به آموزه های قرآن و عترت را در جامعه نهادینه کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه متاسفانه ما در جامعه امروزی قدرت تحمل یکدیگر را نداریم، یادآور شد: نباید کینه و بددلی در خصوص سایر مذاهب و ادیان در بین علمای شیعه و سنی وجود داشته باشد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.