سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب:
رییس دفتر رهبر معظم انقلاب با اشاره به وحشی‌گری غربی در جهان گفت: امروز پدیده زشت و نفرت‌انگیز داعش که اکنون سر بلند کرده، از کجا پیدا شده است؟ قطعا این‌ها سر در آخور آمریکا و رژیم صهیونیستی دارند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری ایسنا،حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی روز پنجشنبه در همایش بزرگداشت آیت الله آصفی، با اشاره به وحشی‌گری غربی در جهان افزود: این‌ها در سوریه و عراق چه کردند و اگر نبود فتوای آیت‌الله سیستانی و اعلام جهاد واجب کفایی، بعید می‌دانم بغداد، نجف و کربلایی باقی مانده بود.

وی تصریح کرد: پس از این فتوای این مرجع تقلید سیل عظیمی از مردم برای جهاد و مبارزه سرازیر شدند و حتی گفته شد که یک میلیون نفر برای جهاد علیه داعش آماده شدند، البته این جمعیت آموزش و سازماندهی می‌خواهد چرا که میدان جنگ است.

گلپایگانی ادامه داد: حتی یکی از سران آنها مدعی شده بود که ما امروز به عراق می‌پردازیم و نجف، کربلا را از لوث شرک پاک می‌کنیم سپس مشهد را از لوث شرک پاک می‌کنیم، مگر چنین چیزی می‌شود،‌ دیگر هرگز صدای مظلومیت امام حسین(ع) به گوش مردم جهان نخواهید رسید.

وی یادآور شد: امروز شیعیان عراق نشان دادند که تا پای جان ایستاده‌اند و دشمنان به وسیله داعش می‌خواهند به مردم جهان نشان دهند که اسلام وحشی گری و سر بریدن است، ریشه اعتقادی داعش در خوارج نهروان است.

وی در ادامه با اشاره به شخصیت آیت الله آصفی گفت: جلسه ای که در حوزه علمیه قم برای تکریم ایشان برگزار می شود نشان می دهد که حوزه قدر عزیزان خودش را می داند و این بزرگداشت برای ایشان در همین رابطه است که این مساله نیز ریشه قرآنی دارد.

وی افزود: در سوره مریم خداوند به صورت صیغه امر بیان می کند که این کار را انجام ده و از کتاب ادریس و... یاد کند، اینها نشان می دهد که الگو و مقتدا و پیشوا هستند و ویژگی هایی که برای آنها می شمارد.

محمدی گلپایگانی، با بیان اینکه بسیاری از علمای بزرگ و طلاب علوم دینی آنچنان که باید آیت الله آصفی را نشناخته اند، گفت: یکی از برکات این همایش شناخت سرمایه ها و برکات حوزه است که می توانند در هر شرایط الگو باشند.

وی افزود: ایشان قلم روان و عمیق دارد که بیش از ۲۰۰ نوشته مکتوب دارند که اینها در مجموعه ۳۱ جلدی تنظیم شده و امروز رونمایی می‌شود.

محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: تفسیر عمیق «فی رحاب القرآن» در چهارده جلد گل نوشته های ایشان است و آیت‌الله آصفی از آن دسته از علمایی هستند که طبیب دوار بطبه را در خود پرورش داده و تنها در خانه به دنبال نوشتن نبودند.

وی ادامه داد: ایشان از بنیانگذاران حزب الدعوه است که رییسش آیت الله سید محمدباقر صدر بودند که به دست شخص صدام به شهادت رسید بود.

وی با تاکید بر اینکه تدریس مداوم فقه و اصول از دیگر ویژگی های ایشان است، گفت: علاوه بر اینکه مدارج حوزوی و علمی را طی کرده اند در حد اجتهاد از علوم جدید هم بهره مند هستند. ایشان مدرک فوق لیسانس از دانشگاه بغداد دارد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، گفت: راز و رمز پوشاندن این مسایل شخص خود ایشان است به قدری ایشان گریزان هستند از مطرح شدن این مسایل که برگزاری این همایش نیز برای ما سخت بود؛ زیرا ایشان قبول نمی کردند این همایش برگزار شود.

گلپایگانی، افزود: یکی از سخنان حکیمانه ایشان آن است که گفت، تمدن غرب بعد از ۲۵۰ سال به پوچی رسیده‌اند و اگر ما بخواهیم از آنها تقلید کنیم چه چیزی گیر ما می آید، باید ببینیم تمدن غرب با اجتماع و خانواده ها چه کرده است.

وی با بیان اینکه واقعا شرم‌آور است در دوره ای که شکوفایی علم است مسئله ای مثل همجنس بازی مطرح باشد، اظهار کرد: مساله ای که اخیرا دارد افزایش پیدا کرده است مساله ازدواج سفید است که از مفاسد غرب است که دو جوان چند سال زیر یک سقف زندگی کنند و هر وقت بخواهند از هم جدا شوند که اینها نکبت هایی است که از طرف غرب به سوی ما می آید.

وی گفت: از دیگر نکبت های تمدن غرب، داعش است که سردر آخور اسراییل دارند و دلایل آن هم کاملا روشن است./*

ارتباط در ایتا