سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، جامعیت علمی را از ویژگی های آیت الله آصفی دانست و گفت: به اذعان بسیاری از اساتید تالیفات آیت الله آصفی هم فقهی و تفسیری و هم ولایی و اخلاقی است.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی

به گزارش خبرنگار بلاغ،این مرجع تقلید روز پنجشنبه در پیامی که در کنگره بررسی شخصیت، آثار و اندیشه های آیت الله 'محمد مهدی آصفی' قرائت شد تاکید کرده است: پیش از هر چیزی تشکیل این همایش را که برای بزرگداشت یکی از چهره های مخلص و اثرگذار روحانیت شیعه انجام شده است را به همه دست اندرکاران برگزاری تبریک می گوییم.

وی در ادامه این پیام افزوده است: آیت الله آصفی را سال ها است که می شناسیم و او مردی عالم، دانشمند، وارسته و صاحب افکار معتدل بوده و از محضر بسیاری از بزرگان قم و نجف بهره مند شده و صاحب تالیفات فراوان، پر مغز و پر معنا است.

آیت الله مکارم شیرازی در این پیام اضافه کرده است: آیت الله آصفی در مسائل سیاسی بحمدالله صاحب نظر و در مسائل اجتماعی و خدمت به محرومان دارای فعالیت های چشمگیر و از نظر اخلاقی دارای تواضع و دنبال نام و نشان نبودن و زندگی ساده است.

وی در ادامه پیام خود آورده است: توفیقات الهی به طور گسترده شامل حال آیت الله آصفی بوده و امیدواریم همچنان موفق بماند، بار دیگر از زحمات دست اندرکاران تشکر می کنم و حضور مدعوین را سپاس می گوییم.

کنگره بررسی شخصیت، آثار و اندیشه های آیت الله 'محمد مهدی آصفی'، امروز به همت معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضور شخصیت های برجسته حوزوی و با پیام حضرات آیات مراجع تقلید ناصر مکارم شیرازی و جعفر سبحانی برگزار شد.

در پایان این کنگره پس از تجلیل از آیت الله آصفی،۳۱ جلد از آثار این استاد برجسته حوزه همزمان رونمایی شد.

آیت الله محمد مهدی آصفی در سال ۱۳۱۶ هجری شمسی گرچه در نجف چشم به جهان گشود اما اصالتا اهل بروجرد است، پس از تحصیلات ابتدایی به حوزه نجف وارد شد و از اساتید برجسته آن حوزه چون آیات سید ابوالقاسم خویی، امام خمینی(ره) و محسن حکیم بهره مند شد.

وی در عرصه تبلیغ، پژوهش و تبلیغ کارنامه پرباری دارد و در عمر ۷۷ ساله خود نزدیک به ۶۰ سال فعالیت علمی، فرهنگی داشته و ۲۰۰ اثر مکتوب از وی به یادگار مانده است.

ارتباط در ایتا