مشاور امور تربیتی خانواده مطرح کرد؛

جوانان به معیارهای قبل از ازدواج توجه کنند/بیشتر ازدواج های کنونی به طلاق عاطفی می انجامد

تاریخ انتشار: 12:52 - 1395/02/26
ازدواج برای تسکین و حلقه اتصال خانوده است، اما امروز این ازدواج گرفتار بعضی ناملایمات و بد اخلاقی ها شده و نهایتا به طلاق عاطفی ختم می شود و این طلاق از بدترین نوع طلاق ها است.
حجت الاسلام محمد حسین حق جو

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین حق جو در جمع طلاب و خانواده آنها که در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزارشد، به مسئله مهم ازوداج و  معیارهای آن بر طبق  مبانی دینی اشاره کرد و گفت: ازدواج از مسائلی است که قرآن تاکید فراوانی بر آن کرده و اگر انسان بر اساس دستور دین حرکت کند قطعا به سعادت خواهد رسید.
این مشاور امور تربیتی حوزه بیان داشت: ازدواج خوب، دارای معیارهایی است، از جمله آن تحقیق و بررسی قبل از ازدواج، هم کفو و تناسب اخلاقی و جغرافیایی، تناسب شخصیتی، مالی و مشاوره قبل از ازدواج و تصمیم و اراده است.
وی سنجش های روحی، جسمی و عقیدتی را از دیگر معیارها برای قبل از ازدواج برشمرد و عنوان کرد: در ازدواج تنها نباید به استخاره اکتفاء کرد، بلکه تحقیق و بررسی قبل از ازدواج تاثیر گذارتر است و از مشکلات بعدی جلوگیری می کند.
حجت الاسلام و المسلمین حق جو افزود: در ازدواج تنها نباید به زیبایی ظاهری اکتفاء کرد، چون این مسئله آغاز اول مشکلات است و اگر کسی به دنبال زیبایی است، باید خود طرف مقابل  هم دارای این خصیصه باشد.
وی بیان داشت: زوجین برای زندگی بهتر، اسرار شخصی همدیگر را در مسائل مختلف فاش نکنند و سطح توقعات را در مسائل مختلف پائین بیاورند و برای مباحث اخلاقی در منزل برنامه ریزی کنند.
استاد حوزه بیان داشت: اگر انسان به معیارهای ازدواج توجه نکند، قطعا در زندگی با مشکلاتی مواجه خواهد شد که یکی از آن بحث طلاق است.
وی ابراز داشت: ازدواج برای تسکین است، اما امروز این ازدواج گرفتار بعضی ناملایمات و بد اخلاقی ها شده و نهایتا به طلاق عاطفی ختم شده و این طلاق از بدترین نوع طلاق ها است.
مشاور خانواده عنوان کرد: طلاق باعث از بین رفتن شخصیت و از هم گسستگی پیوند خانواده می شود ولی با برنامه ریزی و مشاوره قبل از ازدواج می توان جلوی اکثر ناملایمات را گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.