سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

آیت الله آصفی :
آیت الله آصفی در پایان کنگره تجلیل از خویش با تأکید بر حساسیت وقایع روز جهان گفت : روحانیت شیعه از فرصت استثنایی دوره معاصر نهایت استفاده را ببرد.
آیت الله آصفی

به گزارش خبرنگار بلاغ، آیت‌الله آصفی در پایان این مراسم یادآور شد: من خود را اسوه نمی‌دانم بلکه عبرتی برای جوانان می‌دانم که وقتی به عمر ضایع شده می‌نگرم حسرت می‌خورم که کاری نکنند که در سنین بالای عمر حسرت بخورند.

وی افزود: پس از ۷۷ سال عمر که خداوند ارزانی داشته است خود را در نزدیکی سراشیبی قبر می‌دانم و به جز کالای امید به کرم و عفو الهی هیچ کالای دیگری ندارم ولی خدا را شکر می‌کنم و سپاسگزارم که به این کالای امید به رحمت الهی است امید دارم و می‌دانم که در این زمینه تعارفی نمی‌کنم و امیدوارم همان کالا در آن روز سخت دست ما را بگیرد.
آصفی بیان کرد: برگزاری چنین جلساتی با چشم‌پوشی از مصداق، کار بسیار حسنه‌ای است؛ افرادی که در میان جامعه بودند، تلخی‌ها، شیرینی‌ها، موفقیت‌ها و ناکامی‌ها را دیده‌اند؛ این تلخی‌ها و ناکامی‌ها و موفقیت‌ها برای نسل جوان مفید است؛ موفقیت‌ها مفید است که کار را از صفر شروع نکنند و از آنجا شروع کنند که افراد موفق به آنجا رسیده‌اند و ناکامی‌‌ها هم مفید است که دیگر آن ناکامی‌ها واشتباهات را دیگر تکرار نکنند.

در پایان این مراسم ضمن رونمایی از آثار ایشان با اهدای لوحی از مقام علمی و شخصیت ایشان تجلیل شد./*

ارتباط در ایتا