سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر:
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت الگو پروری را از مهمترین اثرات مثبت برگزاری نکوداشت ها دانست.
قاضی عسگر

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در گفتگو با خبرنگار بلاغ در حاشیه کنگره بزرگداشت آیت الله آصفی که روز پنج شنبه در مدرسه امام خمینی(ره) قم برگزار شد، با اشاره به آشنایی دیرینه با آیت الله آصفی افزود: بنده در کلاس تفسیر ایشان شرکت می‌کردم و از آن زمان به شدت به ایشان علاقه مند شدم.

وی در زمینه فضائل اخلاقی آیت الله آصفی خاطر نشان کرد: ایشان شخصیتی بسیار متواضع با روحیه طلبه پروری بالا هستند. آیت الله آصفی زندگی فقیرانه وزاهدانه ای دارد که این زی طلبگی را در تمام دوران زندگی خود حفظ کرده است.

سرپرست امور حجاج افزود: آیت الله آصفی تمامی کمک ها و درآمدهایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد را صرف محرومین می‌کنند. توجه وپیگیری ایشان به فقرا ومحرومین وموسسات خیریه در خور ستایش وتقدیر است.

وی در ادامه ضمن ستودن جامعیت علمی آیت الله آصفی گفت: احاطه کامل ایشان در علوم مختلف مانند فقه، اصول، عقاید وتفسیر، بیانگر جامعیت علمی ایشان است.

حجت الاسلام قاضی عسگر در پایان با بیان اهمیت برگزاری چنین کنگره هایی افزود: تجلیل از علما در زمان حیاتشان اثرات بسیار مطلوبی دارد. باید تا می‌توان از وجودشان بهره برد؛ چراکه این شخصیت‌ها برای نسل امروز به عنوان الگو مطرح می‌شوند.

ارتباط در ایتا