حجت الاسلام لک زایی:

قرآن باید اولویت اول ما در تبلیغ باشد

تاریخ انتشار: 11:26 10-06-1395
حجت الاسلام لک زایی: قرآن را اولویت اصلی مبلغان در تبلیغ دانست و گفت: طبق آیات نورانی قرآن تبلیغ استمرار حرکت انبیا در تزکیه و تعلیم است که در این راستا انگیزه و اندیشه مبلغ در تاثیر تبلیغ دین اهمیت بسزایی دارد.
حجت الاسلام لک زایی

به گزارش خبرنگار بلاغ حجت الاسلام و المسلمین دکتر نجف لک زائی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اردوی دانش افزایی طلاب و روحانیون شهرستان زابل در دوره تربیت مربی معارف اسلامی با گرایش نقد وهابیت که در مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در حال برگزاری است، حضور یافت.
وی قرآن را اولویت اصلی مبلغان در تبلیغ دانست و گفت: طبق آیات نورانی قرآن تبلیغ استمرار حرکت انبیا در تزکیه و تعلیم است که در این راستا انگیزه و اندیشه مبلغ در تاثیر تبلیغ دین اهمیت بسزایی دارد.
معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی افزود: انسان دارای سه لایه وجودی عقل، نفس و قوه واهمه است که گاه با ترکیب این لایه ها انسان به مراحل بالا عروج می کند و گاهی منجر به سقوط اخلاقی او می گردد.
دکتر لک زایی اظهار داشت: اخلاقیات بر محور نفس فعالیت دارد در حالی که محوریت اصول دین بر پایه عقل است؛ بنابراین پایه عبودیت و آموزه های دینی بر محوریت عقل است.
وی در پایان به نرم افزارهای کتابخوان، وهابیت و نرم افزارهای نور جهت پاسخگویی هرچه بهتر طلاب و روحانیون در مناطق مرزی اشاره نمود و  مبلغان را به استفاده از این منابع توصیه نمود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.