جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبر داد:
حجت الاسلام کمال با اعلام خبر برگزاری همایش بزرگ مبلغان در قالب کنگره بزرگداشت روحانیت شهدای مدافع حرم گفت: ماه محرم امسال بیش از ۱۰هزار مبلغ اعزام می شود.
حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال

حجت‌الاسلام و المسلمین یحیی کمال، مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ از اعزام ۱۰ هزار نفری در محرم امسال خبر داد و گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مناسبت های مختلف اقدام به اعزام مبلغ به سراسر کشور مخصوصا مناطق محروم کرده و امسال نیز بنابر رسالت فرهنگی و تبلیغی و بسط و ترویج و تعمیق اعتقادات دینی مردم، اقدام به اعزام بیش از ده هزار مبلغ می کند.
وی خاطر نشان کرد: موضوعاتی از قبیل فلسفه عاشورا ، تاریخ کربلا ، آشنایی با مبانی فکری اباعبدالله الحسین علیه السلام و توجه به اهمیت عزاداری امام حسین علیه السلام و گسترش این مراسم ها و عزاداری ها و انتقال مفاهیم دینی و عشق دینی به فرزندان و نسل آینده ، از محورهای بحث مبلغان در دهه امسال محرم ، می باشد.
وی با اشاره به اعزام مبلغان به سراسر کشور،ادامه داد: این اعزام ها در قالب چهار گروه (اعزام گروه تبلیغی؛ اعزام نخبگان تبلیغی؛ اعزام عمومی؛ اعزام مبلغات خواهر) می باشد.
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: جهت سهولت در ثبت نام و نیز استفاده بیشتر از فضلا و مبلغان دارای رتبه های بالاتر تبلیغی، برای جلوگیری از حجم وسیع ثبت نام ها، ترتیب زمانی خاص برای رتبه ها و نیز استان ها اعمال گردیده که برای اطلاع از شرح آن مبلغان می توانند به پایگاه اطلاع رسانی بلاغ مراجعه نمایند.
یحیی کمال در ادامه افزود: تاکنون با توجه به درخواست سازمان های مختلف از ۱۲۰گروه تبلیغی، استقبال خوبی نسبت به گروه های تبلیغی گردیده است و پیش بینی می شود این تعداد به بیش از ۱۵۰ درخواست برسد.
وی یادآور شد که مبلغان علاوه بر حضور در مساجد ، حسینیه ها و تکیه ها، در سایر مراکز علمی، دانش آموزی و فرهنگی همچون حضور در مدارس ، بیمارستان ها، زندان ها، کمپ های ترک اعتیاد و نیز حضور در مناطق محروم و عشایری به معرفی فرهنگ ناب نبوی، علوی و حسینی در بین مردم و نسل جوانان می پردازند.
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با تاکید بر  توجه ویژه به برگزاری سنتی مراسم عزاداری گفت: طرح مباحثی چون تبیین فلسفه قیام عاشورا، معرفی دستاوردهای نظام، تبیین مبانی فکری انقلاب اسلامی و شعار سال (سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل)، توجه به مباحث ولایت فقیه و امامت براساس آیات و روایات، همچنین ضرورت اتحاد و همبستگی میان امت اسلامی، سبک زندگی اسلامی، دشمن شناسی و بصیرت افزایی از مسائل دیگری است که مبلغان در ایام محرم امسال به آن عنایت دارند و از این رو کتاب ره توشه محرم ۹۵ برای غنا بخشی به منابر، آماده شده است.
حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال با اشاره به برگزاری همایش بزرگ مبلغان در قالب کنگره بزرگداشت روحانیت شهدای مدافع حرم عنوان کرد: این همایش با حضور آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی روز هشتم مهرماه ساعت ۸ صبح در مدرسه امام موسی کاظم علیه السلام برگزار می شود.
 

ارتباط در ایتا