شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌کند؛
مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی دومین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی اشراق ویژه طلاب و فضلای حوزه های علمیه سراسر کشور را برگزار می‌کند.
فراخوان

به گزارش بلاغ به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، این جشنواره با اهداف استفاده از زبان گسترده و کارآمد هنرهای تجسمی برای ثبت و انتقال آموزه‌های دینی و ارزش‌های اخلاقی، تشویق و حمایت از جامعه هنری حوزه‌ها برای تولید بیشتر آثار هنری فاخر و تلاش برای سامان دهی آنان، تزریق و گسترش فرهنگ دینی و حوزوی در جامعه‌ی هنری کشور، ایجاد زمینه‌ مناسب برای رقابت سازنده و توسعه کمی و کیفی هنرمندان حوزوی، اجرای پژوهشی تصویری و نوشتاری در موضوع ویژه جشنواره برگزار می‌گردد.
جشنواره هنرهای تجسمی اشراق در دو بخش ویژه: فرهنگ قرآن (حضور و تجلی قرآن در فرهنگ عمومی) و بخش آزاد که هر بخش شامل هشت رشته طراحی، نقاشی، گرافیک، تصویرسازی، عکاسی، نگارگری، کاریکاتور و هنرهای دستی (معرق و منبت) می باشد.
بر اساس آیین‌نامه و ضوابط مندرج در این فراخوان، ارسال آثار از طریق پایگاه www.eshragh.ir ، پست الکترونیکی Tajasomi@eshragh.ir، پست سفارشی به دبیرخانه جشنواره هنرهای تجسمی اشراق و یا به صورت حضوری پذیرفته می‌شود. همچنین هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۷ اثر در هر یک از رشته های بخش آزاد و حداکثر ۳ اثر در بخش ویژه را به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید. همچنین، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره، ۱۵ دی ماه سال جاری اعلام شده است.
جوایز این جشنواره در بخش ویژه فقط به اثر برتر در هر یک از رشته های هشتگانه تندیس اشراق، لوح تقدیر، و مبلغ ۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد و در بخش آزاد در هر یک از رشته های هشتگانه نفر اول تندیس اشراق، لوح تقدیر، و مبلغ ۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد، نفر دوم تندیس اشراق، لوح تقدیر، و مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد و نفر سوم تندیس اشراق، لوح تقدیر، و مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال وجه نقد اهدا خواهد شد. 
شایان ذکر است دبیرخانه جشنواره هنرهای تجسمی در قم خیابان شهدا (صفاییه)، کوچه ۲۱، فرعی اول چپ، پلاک ۵۰  می باشد علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۵۳۷۷۴۵۲۷۰ تماس حاصل نمایند. 

ارتباط در ایتا