جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

به همت اداره تبلیغ مجازی؛
به همت اداره تبلیغ مجازی دفتر تبلیغات اسلامی جلسه توجیهی تبلیغ تخصصی در فضای مجازی برای مبلغان برگزار شد.
ملکی

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین وحیدرضا ملکی، سرپرست اداره تبلیغ مجازی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری اولین جلسه توجیهی تبلیغ تخصصی در فضای مجازی جهت ارتقاء عملکرد مبلغان، کارآمد سازی و تاثیرگذاری بیشتر در این فضا خبر داد.
سرپرست اداره تبلیغ مجازی ضمن تشکر از فعّالیت خوب مبلّغان حاضر در جلسه گفت: فضای مجازی عرصه ای گسترده و تاثیر گذار در فرهنگ محسوب می شود و با توجّه به هجمه عظیم دشمن، حضور طلّاب بعنوان نیروهای عملیاتی ویژه، جهت مقابله با این تهدیدات و ایفای نقش هدایت گری و آگاه بخشی به کاربران امری لازم و ضروری بوده و تاکنون فعالیت هایی خوبی توسط مبلّغان این حوزه انجام شده است، ولیکن علی رغم تلاش های صورت گرفته، و شایسته تقدیر بودن برخی از آنها، سطح فعالیت های تبلیغی موجود به هیچ عنوان در طراز گستره و نیاز فضای مجازی نمی باشد.
با توجه به این مهم، ضروری است تا با در نظر گرفتن آسیب های وضعیت موجود، طرح کارآمدی برای ساماندهی و تقویت تبلیغ مجازی ارائه گردد؛ از جمله مهمترین مشکلات وضعیت موجود عبارت است از «تخصصی نبودن تبلیغ مجازی» در عرصه های مختلف و نیز «عدم پیوند سازمانی فعالان این حوزه با یکدیگر».
از همین رو ضروری است تا در گام اول نسبت به تقویت «تبلیغ تخصصی» اقدامات لازم صورت گیرد. تبلیغ تخصصی عبارت است از اینکه مبلّغ نسبت به چهار عامل تاثیر گذار در انتقال پیام تبحّر لازم را داشته و بصورت متمرکز در آنها به فعّالیت تبلیغی بپردازد:
۱. محتوا و موضوع مشخص؛
۲. محیط مشخص؛
۳. قالب(فرمت محتوا) مشخص؛
۴. مخاطب مشخص؛
به همین منظور اداره تبلیغ مجازی جهت ارتقاء مبلّغان در حوزه های محتوایی، محیطی و قالبی و فراهم کردن امکان تولید خدمات و محصولات تبلیغی اثر گذار برای مخاطبین مورد نظر در فضای مجازی، بسترهای لازم را فراهم و حمایت های جهت‌ مندی را در نظر گرفته است.
با سازماندهی مبلّغان در فضای «تبلیغ مجازی تخصصی» ، امکان پیوند شبکه ای بین ایشان فراهم می شود و ایجاد تیم، گروه  و کلان گروه‌ های تخصصی در دستور کار اداره مجازی است که انشاء الله در آینده نزدیک شاهد شکل گیری «شبکه ای از مبلّغان متخصّص» در فضای مجازی خواهیم بود.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا