پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ /۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

در کتابستان رضوی برگزار شد؛
به همت اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نشست ارتقاء مهارت مبلغان نوین داستان نویس با موضوع داستان خوانی و کارگاه نقد آن برگزار شد.
ابراهیم اکبری دیزگاه کارگاه داستان نویسی

به گزارش خبرنگار بلاغ، نشست ارتقاء مهارت مبلغان نوین داستان نویس، با موضوع داستان خوانی و کارگاه نقد داستان، روز پنج‌شنبه در کتابستان رضوی (بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی) برگزار شد. در این نشست که به همت اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد؛ ابراهیم اکبری دیزگاه، نویسنده،شاعر و سردبیر مجله ادبی «الف‌یا»، به تبیین مهارت داستان نویسی و اصول آن پرداخت.
اکبری دیزگاه ضمن تبیین کلی فضای داستان نویسی اظهار داشت: در این جلسه سعی ما، بررسی داستان‌ها و تبیین اصول داستان نویسی می‌باشد؛ لذا در این کارگاه تلفیقی از اصول کلی و تطبیق آن بر داستان‌ها را دنبال خواهیم کرد.
وی افزود: در داستان نویسی و کارهای ادبی پشتکار و ثبات قدم بسیار مهم است و اگر کسی دنبال داستان نویسی است؛ باید مدت‌ها تلاش کند تا شاید بتواند نتیجه‌ای را که دنبال می‌کند به دست آورد.
سردبیر «الف‌یا» با اشاره به برخی آسیب‌ها عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که داستان نویسان ما دارند، عدم توجه به قرآن است. قرآن نه از آن منظر که ما مسلمان هستیم؛ بلکه از آن زاویه که یک متن قوی و محکم است باید در آثار داستانی ما مورد اتکاء قرار بگیرد. همانطور که نویسندگان خارجی پشتشان به آثار مقدس گرم است.
در ادامه این نشست شرکت کنندگان با قراءت داستان‌های خود به بحث و گفتگو پیرامون اصول ادبی و داستان نویسی پرداختند.

گزارش تصویری

نظرات

باسلام...بنده دارم داستان نویسیدر مورد شهدای دفاع مقدس انجام میدم خیلی جاها به مشکل برمی خورم امکان داره یه شماره تماس یا آدرس سایت برا راهنمایی وارتباط با گروه داشته باشیم کمکمون بشه!!!!!!