به همت اداره کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات؛

دوره آموزشی تعمیق ایمان و باورهای دینی ویژه سرگروه ها برگزار شد

تاریخ انتشار: 10:05 - 1395/12/06
دوره آموزشی تعمیق ایمان و باورهای دینی امروز پنجشنبه در سالن همایش های پژوهشکده فرهنگ و علوم اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، دوره آموزشی تعمیق ایمان و باورهای دینی ویژه سرگروه ها با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سالن همایش های پژوهشگاه فرهنگ وعلوم اسلامی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد در ابتدای این دوره به آسیب ها و مشکلات اخلاقی و رفتاری در جامعه اشاره کرد و تعمیق باورهای دینی جامعه را یکی از ضروریات و وظایف اصلی روحانیت دانست.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید علی عماد عضو میز تخصصی تعمیق ایمان و باورهای دینی، به برنامه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مبنی بر قطب بندی ها اشاره کرد و اهداف و کارکردهای میز تخصصی تعمیق ایمان و باورهای دین را برشمرد.
در ادامه دکتر علیرضا شجاعی زند به بررسی کارکردهای روحانیت در عصرهای مختلف پرداخت و دوران جمهوری اسلامی ایران را فرصت بی نظیر برای تبلیغ معارف شیعه عنوان کرد.
در جلسه بعد از ظهر این دوره با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین محسن کرفی رئیس اداره گروه های تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، 6 تن از رؤسای گروه های تبلیغی در جایگاه حضور یافتند و فعالیت ها خود را توضیح دادند و راه های مختلف ارائه مفاهیم به مخاطبان را توضیح دادند.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی سبحانی رئیس قطب تعمیق و مقبله با فرق انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با اشاره به وظایف قطب ها، ایجاد ازتباط بین نهاد های تولید دانش و مکان ها و عوامل تبلیغ را از جمله وظایف قطب ها خواند.
در پایان جلسه حجت الاسلام روستا آزاد به جمع بندی مباحث پرداخت و تعامل بیشتر طلاب و قطب های شکل گرفته در دفتر تبلیغات اسلامی را خواستار شد.
لازم به ذکر است که در پایان تمام سخنرانی ها، طلاب شرکت کننده در این دوره آموزشی ضمن پرسش و پاسخ از اساتید به بیان دیدگاه های خود در مورد موضوعات مطرح شده می پرداختند.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.