رفتن به محتوای اصلی
به همت قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی با همکاری اداره کل امور تبلیغی؛

نشست آموزشی توجیهی اعزام نوروز «طرح حجاب و عفاف» برگزار شد

تاریخ انتشار:
نشست آموزشی توجیهی اعزام نوروز «طرح حجاب و عفاف» روز چهارشنبه 26 اسفند ماه در سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، نشست آموزشی توجیهی اعزام نوروز «طرح حجاب و عفاف» روز چهارشنبه 26 اسفند ماه در سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با همکاری اداره کل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمه قم و قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تلاش به منظور هدایت جامعه را ارزشمند دانست و ادامه داد: تبلیغ دین، کار انبیاء الهی می باشد و مبلغان دین مبین اسلام که برای گسترش معارف الهی تلاش می نمایند، کار مقدس انبیاء و اولیاء را ادامه می دهند.
وی هدف از برگزاری این نشست را حرکت به سوی تخصصی کردن تبلیغ ها عنوان نمود و ادامه داد: به جهت آسیب هایی که در جامعه وجود دارد و راهبردها و سیاست هایی که دفتر تبلیغات اسلامی و معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برای مقابله با این آسیبها تبیین نموده است، کارگاه های تخصصی مختلفی مانند این نشست تخصصی برگزار می شود تا بتوانیم با تجمیع ظرفیت ها به سمت مقابله مؤثر با آسیب های اجتماعی حرکت نماییم.
در ادامه نشست حجت الاسلام و المسلمین بیاتی مسئول گروه تبلیغی طهورا به ارائه مباحث خود در خصوص عفاف و حجاب پرداخت.
وی معنای حجاب و عفاف را تشریح کرد و گفت: در مورد معنا و مفهوم این دو کلمه خلطی صورت گرفته و به اشتباه عفاف در معنای حجاب به کار برده می شود در حالی عفاف معنای گسترده ای دارد که یکی از عرصه های نمایش آن حجاب می باشد.

عوامل تقویت و تخریب عفت

مسئول گروه تبلیغی طهورا عوامل تقویت کننده عفاف را نیز تبیین نمود و اظهار داشت: انجام مناسک عبادی مانند روزه و نماز، توجه به مرگ و معاد، عزت نفس و گوش ندادن به حرام از جمله عوامل تقویت عفت به شمار می روند.
وی به عوامل تخریب کننده عفت نیز اشاره کرد و بیان نمود: خلوت با نامحرم، اختلاط های انس آور، دوستی های پنهانی از جمله عواملی می باشند که موجب تخریب عفت می گردند.

گزارش تصویری

فایل های نمایش داده شده در این نشست تخصصی را می تواند در فایل ضمیمه مشاهده نمایید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.