شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ /۱۰ صفر ۱۴۴۳

مسیر

رییس حوزه هنری استان قم در گفتگو با بلاغ:
طلاب باید ضرورت حضور دراین عرصه را درک کنند. می توانیم این فضا را فراهم کنیم تا طلاب شیرینی رساندن دین به مردم از این طریق را بچشند. باید هویت دینی و انقلابی بر عرصه سینما ورسانه مسلط شود.

مجد الدین معلمی رییس حوزه هنری استان قم و داور جشنواره تبلیغ نوین جنات در بخش تیزر و فیلم کوتاه در گفتگو با خبرنگار بلاغ تصریح کرد:جشنواره جنات آغاز یک راه خوب است و باید به آینده این جشنواره امیدوار باشیم. این نگاه می تواند  باعث تحول عظیم در عرصه رسانه از سوی طلاب فیلم ساز و هنرمند شود.
وی گفت: رشد جشنواره جنات نباید در این حد بماند و باید حمایت های بیشتر از جشنواره صورت گیرد. مثلا می توانیم با سرمایه گذاری برروی جشنواره شاهد آثار با کیفیت تری از سوی طلاب باشیم.
این مدیر فرهنگی و هنری با اشاره به آثار ارسالی به جشنواره در بخش تیز و فیلم کوتاه افزود: همین که بخشی از اهل علم به این تخصص ورود پیدا میکنند برای عرضه دین و گسترش فرهنگ اسلامی شایسته تقدیر است و طبیعتا انتظار می رود که در سال های بعد کیفیت آثار بالاتر رود.
معلمی با بیان اینکه انتخاب آثاراز سوی داوران کار بسیار سختی نبود افزود: تفاوت آثار جوری بود که انتخاب کردن از بین آنها کار بسیار مشکلی نبود و امیدواریم که داوری در سال های بعد از جهت کیفیت آثار برای داوران سخت و مشکل باشد.
وی در ادامه گفت:آثار ارسال شده در سطح خوبی  قرار داشتند و معلوم بود که افراد مسلطی در این زمینه حضور دارند که شایسته تقدیر هستند.
رییس حوزه هنری استان قم تصریح  کرد: طلاب باید ضرورت حضور دراین عرصه را درک کنند. می توانیم این فضا را فراهم کنیم تا طلاب شیرینی رساندن دین به مردم از این طریق را بچشند. باید هویت دینی و انقلابی بر عرصه سینما ورسانه مسلط شود.
وی افزود: جهت حضور پر رنگ و پرشورتر طلاب هنرمند در جشنواره جنات باید مشوق ها و حمایت هایی قرار داده شود. که تداوم این امر مهم خواهد بود.
معلمی با اشاره به موضوع فیلم نامه نویسی تاکید کرد: ما می توانیم با وقت گذاشتن و اهتمام جدی  بر روی فیلم نامه نویسی اثار خوب و با کیفیتی تولید کنیم.
وی در پایان خاطر نشان شد: برگزاری کارگاه های آموزش کارگردانی و فیلم نامه نویسی  می تواند در  ارتقا سطح مهارت های طلاب هنرمند موثر واقع شود. ان شالله در سال های آینده شاهد آثار فاخر و ارزشمندی از سوی مبلغان فعال در عرصه رسانه باشیم.

ارتباط در ایتا