پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ /۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
از ویژگی های جشنواره جنات این است. که اختتامیه آن به این منظور نیست که کار جشنواره تمام شده باشد بلکه مرحله ای از رویش در زمینه تبلیغ نوین شروع خواهد شد. فضای مجازی ترکیبی از موضوعات رسانه ای،مدیا و مهارت های هنری در عرصه مکتوب و گرافیک است.
اباذر جعفری

اباذر جعفری مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ، به گزارش یکساله از جشنواره جنات و اهداف آن پرداخت و افزود: جشنواره جنات با هدف شناسایی  مبلغان نوین در سه حوزه فضای مجازی،رسانه و مکتوب هنری برگزار شد.
وی با اشاره به وجه تمایز جشنواره جنات با دیگر جشنواره ها در حوزه فضای مجازی و رسانه عنوان کرد: رویکرد فرهنگی و تبلیغی شاخصه ای است که ما در جشنواره و داوری ها مورد توجه قرار دادیم و عمده آثار هم در این زمینه بود و این وجه تمایز جنات با دیگر جشنواره ها بود.
جعفری ابراز کرد: هدف اولیه شناسایی استعدادهای برتردر این عرصه  و تقدیر و تشکر از آثار آنان است. اکثر شرکت کنندگان از فعالان فضای مجازی و رسانه هستند.
مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی به بیان کیفیت و آمار آثار ارسالی به جشنواره جنات پرداخت و افزود: در جشنواره جنات آمار افراد شرکت کننده بالا و آثار در سطح مطلوبی قرار داشت. و در جشنواره دوم حدود ۲۰۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. وی در ادامه افزود:آثار ارسالی به جشنواره طی سه مرحله توسط داوران بر اساس شاخصه ها و معیارهایی انتخاب شدند. و ان شا الله در روز پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان برگزار خواهد شد.
اباذر جعفری به ویژگی این جشنواره پرداخت و گفت: از ویژگی های جشنواره جنات این است. که اختتامیه به این منظور نیست که کار جشنواره تمام شده باشد. بلکه مرحله از رویش در زمینه تبلیغ نوین شروع خواهد شد. بر اساس شناسایی که انجام می شود می توانیم حمایت هایی را برای مبلغان فراهم کنیم. ان شاالله در سال های آینده شاهد آثار جدید و با کیفیت تری در این زمینه باشیم.
وی اظهار داشت: آنچه در جشنواره جنات برجسته شده است، بحث تبلیغ درفضای مجازی است که رسانه و مکتوب بازوهای کمکی آن هستند. جعفری همچنین افزود: فضای مجازی ترکیبی از موضوعات رسانه ای،مدیا و مهارت های هنری در عرصه مکتوب و گرافیک است که کمک کار فضای مجازی هستند.
مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی در پایان ابراز کرد:برنامه هایی برای  برگزاری دوره های آموزشی جهت دانش افزایی مبلغان علاقه مند که آثارشان به جشنواره واصل شده را در دستور کار خود داریم. تا ان شالله شاهد نیروهای زبده و کارآزموده در دوره های بعدی جشنواره باشیم و دفتر تبلیغات اسلامی هم از حمایت های مادی و معنوی خود نسبت با آنان دریغ نخواهد کرد.