يكشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ /۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

به همت اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی؛
در اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی نزدیک به ۲۲۰۰ مبلغ نوین شناسایی و تشکیل پرونده شده اند و ۲۱۰ گروه تبلیغی مجوز گرفته اند و در مجموع در دو سال گذشته بیش از ۴۰۰ طرح را مورد حمایت مادی و معنوی قرار داده است.

به گزارش خبرنگار بلاغ, اختتامیه دومین جشنواره تبلیغ نوین جنات، پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از طلاب فعال در تبلیغ نوین در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که اعتماد مردم به روحانیت به خاطر سرمایه اجتماعی است که در طول سال ها به دست آورده اند، گفت: نباید مبلغان به گونه ای رفتار کنند که این سرمایه اجتماعی را از بین ببرند.
وی افزود: رعایت اخلاق در تبلیغ بسیار مهم است و طلاب باید حتی در تبلیغ از کاندیدای مورد نظر خود سیاست ورزی به خرج دهند و اخلاق را رعایت کنند و این سرمایه اجتماعی که روحانیت در سالیان دراز به دست آورده اند را خرج به قدرت رسیدن این جناح و آن جناح نکنند.
در ابتدای این نشست حجت الاسلام روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به این که فعالیت های تبلیغ نوین در عرصه های مختلف با تأکید بر رویکردهای تبلیغی و دینی است، گفت: آنچه توقع داریم این است که بتوانیم از ظرافت های هنری در انتقال معارف دینی استفاده کنیم.
وی با بیان این که برخی گمان می کنند که فضای مجازی عرصه تبلیغ و فضای خوبی برای طلاب نمی تواند باشد، ابراز کرد: تذکر دادن به معنی یادآوری فطرت انسان ها است و تذکر می تواند از طریق پیام های غیر مستقیم باشد و عرصه تبلیغ نوین محل مناسبی برای تذکر و التفات مردم به فطرتشان است.
در ادامه اباذر جعفری مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی، مهمترین اهداف اداره کل تبلیغ مجازی را تولید و توزیع محتوای دینی و ساماندهی به تبلیغ طلاب در فضای مجازی دانست و گفت: در این اداره کل نزدیک به ۲۲۰۰ مبلغ نوین شناسایی و تشکیل پرونده شده اند و ۲۱۰ گروه تبلیغی مجوز گرفته اند و در مجموع در دو سال گذشته بیش از ۴۰۰ طرح را مورد حمایت مادی و معنوی قرا رداده است.
وی افزود: با توجه به این که در دومین جشنواره هستیم در دو سالی که از اولین جشنواره می گذرد حجم آثار رسیده زیاد بوده و نزدیک به ۲۱۸۶ اثر ارسال شد که بخش عمده ای از این آثار از مبلغان نوین و یا از طلابی که در آموزش ها شرکت کرده اند و وارد تبلیغ شده اند بوده است.
گفتنی است، در پایان این جشنواره از برگزیدگان در سه بخش مجازی، رسانه و مکتوب تقدیر به عمل آمد.

گزارش تصویری

نظرات

سلام این همه تبلیغ برای برگزار کننده های جشنواره کردین منتظریم ببینیم حداقل برگزیدگان رو معرفی میکنین!