يكشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ /۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

در اختتامیه دومین جشنواره تبلیغ نوین قرائت شد؛
استاد سید مهدی میر غیاثی به نمایندگی از هیئت داوران دومین جشنواره تبلیغ نوین جنات بیانیه این هیئت را در اختتامیه جشنواره قرائت نمود.
اختتامیه جنات2

به گزارش خبرنگار بلاغ، سید مهدی میر غیاثی مبلغ رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی به نمایندگی از هیئت داوران دومین جشنواره تبلیغ نوین جنات بیانه ی این هیئت را در اختتامیه این جشنواره قرائت نمود که متن آن در ذیل می آید.

بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه هیئت داوران:
هنر و رسانه شيوه‌اي کارآمد در رساندن و ابلاغ پیام است كه از دیرباز مورد استفاده مبلغان و پیام‌رسانان بوده است تا جایی که خدای متعال، دستورات نورانی خود را در قالب ساختاری فاخر، هنرمندانه و ماندگار چون قرآن کریم، به مردم رسانده است.
امروز که دنیای غرب و استکبار با سیطره رسانه­ای، بیشترین استفاده ممکن را از این ابزار برای ترویج فرهنگ خویش و به انحراف کشاندن جوامع بشری دارد، کار آمدی این ابزار منحصر به فرد آشکارتر می‌گردد.
بهره‌گیری از زبان هنر و رسانه مورد تاکید بزرگان دین و انقلاب از جمله رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری است که فرمودند: ابزارهای هنری بی شک، رساترین، بلیغ‌ترین و کاری‌ترین ابزار ابلاغ پیام و تبلیغ است. همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور فعال و هنرمندانه حوزویان در فضای مجازی و استفاده از فرصت کم‌نظیر آن نیز در این رابطه است.
در این راستا معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اقدام به برگزاری دوّمین جشنواره تبلیغ نوین «جنات» كرده است. در این دوره بیش از ۲۱۸۶ اثر در سه بخش تبلیغ مجازی، تبلیغ رسانه و تبلیغ مکتوب و هنری به دبیر خانه جشنواره جنات واصل گردید.
با عنایت به برگزاری جشنواره‌های ارزشمندی نظیر جشنواره اشراق و هنرهای آسمانی در حوزه مبارکه علمیه، جشنواره جنات رویکرد اصلی خود را شناسائی ظرفیت های جدید در عرصه‌های نوین تبلیغی و کمک به شکوفايی استعدادهای نوظهور و تقویت کار گروهی با تاکید بر ترویج اندیشه‌های دینی در آثار، قرار داده است.
از این رو، هیئت داوران و دبیرخانه جشنواره، ضمن ارج نهادن به حضور پیشکسوتان و حائزان رتبه های برتر دیگر جشنواره‌ها، در این دوره به تقدیر از چهره های جدید پرداخته و پس از مراحل داوری، ۵۰ برگزیده یا شایسته تقدیر را در بخش‌های سه گانه معرفی می­کند.
امید است با هم‌افزايی و انسجام‌بخشی به فعالیت پیشکسوتان و استعدادهای نوظهور، بتوانیم گامی در جهت اعتلای کلمه الله و ترویج معارف اسلامی و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) برداریم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته