مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی قم تأکید کرد:
این صفت در امور دنیا مورد مذمت است ولی در برخی امور همین صفت پسندیده است مانند امر تبلیغ. ما مبلغان اگر به همین صفت پیامبر(ص) مقید باشیم و نسبت به هدایت مردم حریص باشیم تبلیغ ما مؤثر واقع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گردهمایی آموزشی و توجیهی مبلغان اعزامی طرح اوقات فراغت تابستان عنوان کرد: مبلغان باید در امر تبلیغ اهتمام ورزند و تمام تلاش خود را برای جذب مردم به سوی دین انجام دهند و در این راه خسته و دلسرد نشوند.
وی با بیان این که راه رسیدن به نور خدا،نور ائمه اطهار(ع) است، اظهار داشت: روز به روز بر مظاهر اهل بیت(ع) افزوده شده است؛ در سوره های توبه و صف می خوانیم که بسیاری از افراد اراده بر خاموش کردن نور اهل بیت(ع) کردند، اما نتوانستند.
روستا آزاد ضمن تسلیت به مناسبت سالروز  تخریب قبور ائمه علیهم السلام بقیع ابراز داشت: بنی امیه و بنی عباس هر کاری که می توانستند برای از چشم انداختن اهل بیت علیهم السلام و محدود کردن آنان انجام دادند تا اهل بیت علیهم السلام را در اجتماع منزوی کنند. اما بنابر خواست خداوند متعال از محبت و ارادت به اهل بیت کم نشد که هیچ بلکه بیشتر هم شد. ال سعود هم ادامه دهنده راه همان بنی امیه و دیگر ظالمان است.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به آیه ۳۶ سوره نور اشاره کرد و گفت: این نور در خانه هایی است که یاد خدا هستند و مراد از بیوت، بیوت اهل بیت علیهم السلام و انبیا است.
وی در ادامه ضمن بیان برخی صفات تبلیغی پیامبر(ص) افزود: خداوند متعال صفات متعددی را در قرآن به عنوان مبلغ از پیامبر(ص) نام برده که از جمله آنها می توان به نذیر، مبشر و ناصح اشاره کرد؛ قرآن صفت حرص پیامبر اکرم(ص) در خصوص هدایت افراد را به درستی به آن حضرت نسبت می دهد. این صفت در امور دنیا مورد مذمت است ولی در برخی امور همین صفت پسندیده است مانند امر تبلیغ.
سعید روستا آزاد اظهار داشت: ما مبلغان اگر به همین صفت پیامبر(ص) مقید باشیم و نسبت به هدایت مردم حریص باشیم تبلیغ ما مؤثر واقع خواهد شد. همچنین روش بزرگان ما در امر تبلیغ به همین صورت بوده است.