مسیر

معاون آموزش و پژوهش کانون فرهنگی و هنری مساجد:
متولیان مساجد باید به مردم خدمت کنند و اگر خدایی نکرده غفلت کنند باعث می شود اشتیاق مردم به سمت مسجد کم شود. باید گفتمان انقلاب اسلامی متناسب با جنگ نرم توسط متولیان مساجد برپا شود و اینگونه خدمات بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار بلاغ، محمد رضا جعفری معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های مساجد کشور در گردهمایی آموزشی و توجیهی مبلغان اعزامی طرح اوقات فراغت تابستان گفت: در حال حاضر ۲۳ هزار کانون فرهنگی و هنری در سرار کشور وجود دارد که در کنار مساجد و توسط ائمه جماعات اداره می شود.
وی با اشاره به مراحل تکامل یک جامعه اسلامی از دیدگاه رهبر انقلاب بیان داشت: در مرحله اول، دوم و سوم به ترتیب انقلاب، نظام، و دولت اسلامی بود که محقق شد آخرین مرحله بحث جامعه اسلامی است که باید محقق شود.
محمدرضا جعفری در ادامه افزود: جهت تحقق جامعه اسلامی باید مساجد ما به تراز بالایی از فرهنگ اسلامی برسند و اینکه مساجد هیچ جایگزین دیگری نخواهند داشت.
وی ضمن بیان چهار کارکرد مسجد اظهار داشت: مساجد  چهار کارکرد تولید  فکر،علم،زندگی،معنویت را برعهده دارند. از طریق مساجد باید تولید فکر،علم و مهارت های زندگی را به مردم آموزش دهند، که معنویت  در رأس آنها است.
 معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: متولیان مساجد باید به مردم خدمت کنند و اگر خدایی نکرده غفلت کنند باعث می شود اشتیاق مردم به سمت مسجد کم شود. باید گفتمان انقلاب اسلامی متناسب با جنگ نرم توسط متولیان مساجد برپا شود و اینگونه خدمات بیشتر شود.
وی ابراز داشت: با مساجد بود که اتفاقات بزرگی هدایت شد و به پیروزی رسید از جمله انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی. روحانیون نباید از ظرفیت عظیم مساجد و کانون های فرهنگی هنری غافل شوند.

نظرات

سلام علیکم ای کاش روزی برسد آمار واقعی از مساجد و روحانیت و ائمه جماعات داشته باشیم. و هیچکدام از مسئولین، آماری که ارائه می دهند، با یکدیگر تفاوت نداشته باشد.