مسیر

مدیر گروه تبلیغی رشد در گفتگو با بلاغ خبر داد؛
در حال حاضر قریب به ۱۴ نفر مبلغ در این گروه فعالیت دارند که همه آنها از کسانی هستند که بواسطه این گروه تبلیغی به سمت طلبگی سوق داده شده اند. همچنین؛ هریک از اعضای گروه دارای تخصص هایی در زمینه های مختلف اعم از کودک و نوجوان, مشاوره و تربیت مربی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حسنعلی خوئینی مدیر گروه تبلیغی رشد به گفتگو با خبرنگار بلاغ پرداخت و عنوان کرد: در جامعه جوان هایی وجود دارد که مخاطب ما در مساجد نیستند، ما سعی کردیم با اجرای یک سری برنامه ها جذاب آنان را جذب کنیم و با روش های القا غیر مستقیم بر روی انان اثر گذار باشیم.
وی به معرفی گروه تبلیغی رشد پرداخت و بیان داشت: این گروه از سال ۸۷ فعالیت های خود را از انجام  کار جهادی و اجرا برنامه در مناطق محروم استان قم شروع کرده است. و درحال حاضر توسط این گروه در سایر استان های کشور نیز برنامه اجرا می شود.
حجت الاسلام خوئینی به اعضای فعال این گروه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر قریب به ۱۴ نفر مبلغ در این گروه فعالیت دارند که همه آنها از کسانی هستند که بواسطه این گروه تبلیغی به سمت طلبگی سوق داده شده اند. همچنین؛ هریک از اعضای گروه دارای تخصص هایی در زمینه های مختلف اعم از کودک و نوجوان, مشاوره و تربیت مربی هستند.
وی با بیان اینکه فعالیت های گسترده و موثری از سوی این گروه تبلیغی صورت می گیرد ابراز داشت: یکی از فعالیت های گروه تبلیغی رشد برگزاری نمایشگاه با موضوع سیره زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها و اهل بیت علیهم السلام در ایام فاطمیه است. که با استقبال زیاد مردم روبرو می شود و تعداد بازدید از آنها تا ۶۰هزار نفر می رسد.
حجت الاسلام خوئینی به دیگر غرفه های این نمایشگاه ها اشاره و تصریح کرد: یکی از جذاب ترین قسمت های نمایشگاه غرفه قبرستان بقیع بوده که جالب است که تمام بازدید کنندگان یک صفحه قرآن به ائمه بقیع هدیه می کنند؛ وقتی دلها آماده دریافت مطالب می شود، در غرفه های بعدی، به مسائل آسیب های اجتماعی و مشکلات روز می پردازیم.
خوئینی افزود: تمامی آثار ارائه شده در این نمایشگاه تولیدی خود گروه تبلیغی رشد است. همچنین از جمله کارهای  این گروه می توان به  برپایی نمایشگاه آثاراعمال در قبر، اشاره کرد.
حجت الاسلام خوئینی گفت: سومین نمایشگاه به مناسبت ایام محرم و با موضوع کربلا است که در بوشهر و اصفهان برگزار کردیم. این غرفه شامل شامل پنج غرفه واقعه کربلا، تنور خولی، دلنوشته ای برای امام حسین(ع) خرابه شام و مهمانی شهدا است؛ همچنین نمایشگاهی تحت عنوان نماز برگزار می کنیم که به نعمت های خدا و شکرگذاری اشاره دارد.
مدیر گروه تبلیغی جهادی رشد با بیان خاطره ای از تأثیر غرفه ماهواره در بین مخاطبان اظهار داشت: در سال ۹۳ که این غرفه را برپا کردیم، تا روز پایانی نمایشگاه ۵۲ نفر ماهواره خود را تحویل دادند که بعضاً جوانان تازه ازدواج کرده بودند و می گفتند که ماهواره روی زندگی ما تأثیر منفی می گذارد و در کنار تحویل این ماهواره ها، به فرد تحویل دهنده هدیه ای معنوی و یک گیرنده دیجیتال اعطا می کردیم.
وی با اشاره به دیگر فعالیت های گروه تبلیغی جهادی رشد خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم جشن تکلیف، فعالیت در مدارس و برگزاری حلقه معرفت در پارک از فعالیت های گروه جهادی این گروه به شمار می رود.
وی با توجه به اهمیت کار گروهی جهت تبلیغ دینی ابراز داشت: طلاب جوان باید به کار گروهی اهمیت بیشتری بدهند. کار گروهی باعث می شود نقایص یکدیگر رفع شود و کارها با مشورت پیش برود تا امر تبلیغ اثر بسزایی داشته باشد. وی همچنین گفت؛ بین اعضای گروه باید صمیمیت حاکم باشد، تا گروهی منسجم و قوی تشکیل شود.
 

نظرات

خدا قوت