مسیر

حجت الاسلام مومنی در گفتگو با بلاغ؛
در ره توشه محرم امسال بخشی به نام پیوست ها قرار گرفته که شامل روضه های ابی عبدالله علیه السلام، خاطرات تبلیغی مبلغان موفق و مباحث روز جامعه است.

.:: دانلود ره توشه ::.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبرمؤمنی، رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار بلاغ به انتشار ره توشه محرم الحرام ۱۳۹۶ اشاره کرد و افزود: این ره توشه در دو نسخه اصلی و ویژه خواهران منتشر شده است.
وی گفت: یکی از وظایف دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم علاوه بر اعزام مبلغان به سراسر کشور. بحث تولید محتوای تبلیغی است. که محتواهای لازم و کاربردی را در اختیار مبلغان اعزامی و روحانیون نهادهای مختلف قرار می دهد.
حجت الاسلام مومنی به عناوین مطرح شده در ره توشه محرم سال ۹۶ اشاره کرد و بیان داشت: ۱۲ مبحث برای ۱۲ جلسه سخنرانی تهیه شده است. در این جلسات علاوه بر پرداختن به مباحثی همچون عاشورا و امام حسین علیه السلام به مسائلی همچون شاخص های سبک زندگی اسلامی و عرصه های پیشرفت ایران اسلامی در ابعاد اقتصادی ،سیاسی، علم و فناوری و هچون عرصه های دفاعی بعد از انقلاب اسلامی می پردازد.
وی ابراز داشت: از آنجایی که دهه محرم سال ۹۶ مصادف با هفته دفاع مقدس است مبحثی به نام ناگفته های دفاع مقدس و فعالیت های استکبار جهانی بر علیه ایران اسلامی در ۸ سال جنگ تحمیلی. در ره توشه محرم ۹۶ تدارک دیده شده است.
رئیس گروه تأمین منابع  معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: در ره توشه محرم امسال بخشی به نام پیوست ها قرار گرفته که شامل روضه های ابی عبدالله علیه السلام، خاطرات تبلیغی مبلغان موفق و مباحث روز جامعه است.
وی افزود: ره توشه محرم الحرام ۹۶ و ره توشه ویژه خواهران در قالب نرم افزار اندرویدی و pdf در پایگاه اطلاع رسانی بلاغ و شبکه های اجتماعی مهارت های تبلیغ و بلاغ، در اختیار مبلغان قرار گرفه است. علاوه بر آن ره توشه امسال به صورت کتاب و رایگان در اختیار مبلغان اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی قرار می گیرد و همچنین برای مبلغان سایر نهاد ها با تخفیف ۵۰ درصد منتشر خواهد شد.
حجت الاسلام مومنی با اشاره به ره توشه ویژه خواهران عنوان داشت: با توجه به اینکه بخشی از اعزام های مناسبتی را خواهران مبلغه تشکیل می دهند و مخاطب آنان خانواده ها و خواهران هستند. تصمیم بر تولید محتوا مخصوصی گرفته شده که در اختیار مبلغان خواهر قرار می گیرد.
وی به بیان موضوعات ره توشه محرم ویژه خواهران پرداخت و افزود: در این ره توشه ۱۰ مبحث وجود دارد که میتوان به موضوعاتی همچون عوامل تجرد دختران جوان، معیار های ازدواج و انتخاب همسر، فرزند آوری، علل طلاق در سال های اولیه اشاره کرد.
رئیس گروه تأمین منابع  معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در پایان تاکید کرد: به مبلغان توصیه می شود حتما از محتوای این ره توشه ها که کاملا بروز و با توجه به نیازهای جامعه تدوین شده استفاده کنند. و مبلغان باید آموزه های دینی را با توجه به نیاز مخاطب تهیه کنند.

.:: دانلود ره توشه ::.

نظرات

باسلام،مامیخواهیم این کتاب را دانلودکنیم اما ازما ادرس پست الکترونیک میخواد که ما نداریم،اگر امکان دارد بدون پست الکترونیک دانلود کنیم تا راحتتر باشیم چون همه جا دسترسی به اینترنت نداریم
آقای کریمی! ظاهرا آدرس رو اشتباه رفتید. روی واژه «بلاغ» در سطر دوم همین صفحه، که به رنگ آبی نوشته شده کلیک کنید- متن و نرم افزار اونجا قرار گرفته و قابل دانلوده - نیازی هم به پست الکترونیکی نداره-- یاعلی.
سعیکم مشکور ولی به غیر از منبر اولی باقیش به درد محرم نمی خورد درست اقتصاد و .... باید گفته بشه ولی اگه قراره گفته بشه باید به محرم و عاشورا ربط داده بشه که تو خیلی از مسائل اصلا این رعایت نشده بود امیداورم برای سالهای اینده اصلاح بشه این منبرها هم بیشترشبیه مقاله علمی بود تا یک منبر اقناعی
مقالات زیر تماما با موضوع امام حسین(ع)، محرم و عاشورا تالیف شده - بررسی رشد سیاسی و مذهبی مردم در عصر امام حسین(ع) - جلوه های بخشش در سیره سید الشهدا(ع) - نگاهی به سیره عبادی امام حسین(ع) - سیمای علمدار در آیینه زیارت نامه - نگاهی به فضایل معنوی زینب کبری(س) - نقش امام سجاد در هدایت جامعه از دیدگاه رهبر معظم - بایسته های محافل شیرخوارگان حسینی - آثار و پیامدهای لقمه حرام برخی مقالات من جمله عرصه های پیشرفت ایران در مقایسه با پیش از انقلاب، نیز به مناسبت هفته دافع مقدس نگاشته شده ... یا مقالات شاخصه های سبک زندگی خانواده اسلامی، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از مباحث روز و مبتلا به جامعه است. اللهم ارزقنا توفیق الطاعة ... و علی الرعیة بالانصاف ...