رفتن به محتوای اصلی
مدیر گروه تبلیغ مجازی وادی مقدس در گفتگو با بلاغ:

ارائه دو طرح با موضوع تربیت فرزند و خودسازی توسط گروه وادی مقدس صورت گرفته است

تاریخ انتشار:
به لطف وعنایت الهی تقریباً در هر جشنواره و در هر فراخوانی که شرکت کردیم توفیق داشتیم جز نفرات اول یا دوم ویا جز برگزیدگان باشیم؛ از جمله مسابقه "حاضر غائب" "طرح سوگواره مجازی" و "جشنواره جنات" بود که اخیراً مراسم اختتامیه آن برگزار شد

حجت الاسلام فواد فلاح از فعالان فضای مجازی و مدیر گروه تبلیغ مجازی وادی مقدس ، اداره تبلیغ مجازی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به گفتگو با خبرنگار بلاغ پرداخت و گفت: عصر حاضر، عصر انفجار اطلاعات است و با توجه به حمایت  های همه جانبه ای که دشمنان از پیروان و مبلغان و ایدئولژیست های خود انجام می دهند. با توجه به قدرت بالای جذبی که آنها دارند و از طرفی هم با توجه به هزینه های بالایی که ما برای خرید وتجهیز گروه برای فعالیّت وادامه حیات در تبلیغ مجازی نیاز داریم که باید این موانع از سر راه مبلغان برداشته شود و حمایت های قوی تری ازآنان صورت گیرد.

متن کامل  گفتگو با حجت الاسلام فواد فلاح در ذیل تقدیم خوانندگان می شود .

لطفا به طور کامل گروه تبلیغی خود را معرفی بفرمایید؟
شروع به کار رسمی گروه تقریباً بر میگردد به یکسال قبل، به آن زمانی که مسابقه "حاضر غائب" به مناسبت نیمه شعبان برگزار شد.
خاطرم هست که تقریباً نزدیک به 3 یا 4 ماه بود که با واحد تبلیغ نوین در دفتر تبلیغات آشنا شده بودم و مطالب ماهانه ارسال میکردم واساتید ارزیاب هم لطف میکردند راهنمایی های لازم را برای ارتقاء سطح کیفی فعالیت بنده برای هر پست ارسال میکردند که مجموع این راهنمایی ها و تجربیاتی که در این مدت کسب کردم، همه مقدمه ای شد که به لطف الهی موفق شوم در مسابقه به عنوان نفر اول قالب متن کوتاه معرفی شوم؛ واز طرفی هم قبل از این اتفاق به خاطر اینکه مدرک سطح دوم را نداشتم اجازه تشکیل گروه داده نمیشد ولی به برکت این لطف الهی و عنوان اولی که در این مسابقه کسب کردم، دفتر اجازه تشکیل گروه را داد که بنده هم بعد از پیگیری های فراوان برای جذب نیرو در نهایت موفق شدیم فعالیت رسمی گروه را با 3 عضو فعّال شروع کنیم.
درحال حاضر بعد از گذشت تقریباً یکسال از فعالیت گروه موفق شدیم 2 طرح ارائه کنیم که طرح اول در موضوع "تربیت فرزند " وطرح دوم در موضوع "خودسازی" ارائه شد.هم اکنون هم در حال آماده کردن طرح سوم هستیم که ادامه طرح دوم و از سطح کیفی وکمّی بالاتری برخوردار است.
الحمد اللّه دوستانی که توفیق شده در این گروه در خدمتشان باشیم بواسطه درک حضور اساتید و علماء ربانی هر کدام برای خود از تفکرّات و مبانی متفاوت و قابل توجّهی در مباحث اخلاقی و معرفتی برخوردار هستند، مخصوصاً اقای احسان ثابت دوست عزیزمان که با توجه به مسؤلیتی که در دفتر استاد فروغی(حفظه اللّه) دارند و چندین سال است مشغول جمع آوری و آماده سازی سخنرانی ها و جلسات این استاد بزرگوار هستند تا به چاپ برسانند، به ما نیز لطف کرده اند و متن کوتاه ها ومقالاتی در موضوعات اخلاقی ومعرفتی برای طرح های گروه می نویسند که به جرأت میتوانم بگویم مطالب ایشان از نظر محتوایی در نوع خود بی نظیر ویا کم نظیر هستند.
همچنین خوب است از اعضا جدید که توفیق شده در طرح دوم گروه خدمتشان باشیم یادی کنم که در قالب تولید عکس نوشته و به تصویر و تمثیل کشیدن احادیث اخلاقی به لطف الهی در مدت کوتاه به آنچنان مهارتی دست پیدا کرد که تقریباً تمام عکس های ایشان در سطح" خیلی خوب" ارزیابی شد و در همین ابتدای امر از ایشان برای شرکت در دوره های آموزشی سطح پیشرفته طراحی دعوت کردند.

از چه زمانی فعالیت های گروه شروع کرده اید و چه انگیزه ای باعث شد شما به این عرصه وارد شوید؟
البته برای جواب این سؤال شما لازم است یک نکته ای را عرض کنم که فضای تبلیغی "وادی مقدس" در فضای مجازی قبل از اینکه گروهی تشکیل بدیم بصورت فردی اداره می شد و مطالبی که تولید می شد را در مرحله اول در وبلاگ ودر مرحله دوم در شبکه های اجتماعی مثل"فیس نما،تلگرام ومخصوصاً افسران" منتشر میکردیم؛ بعد از گذشت یکسال و اتفاقاتی که در سؤال قبل اشاره کردم گروه را تشکیل دادیم وانگیزه هم همان سیاست هایی بود که دفتر برای حمایت وپشتیبانی های آموزشی،مادی ومعنوی از گروههای تبلیغی می کرد وعلاوه بر این فضاهای انتشار هم زیاد شده بود. لازم بود هم در مدیریت فضاهای تبلیغی وهم در تولید محتوا وتغذیه این فضاها از ظرفیت نیروهای تازه نفس و خلّاق استفاده کنیم.

موضوع تخصصی شما در امر تبلیغ گروهی چیست و کمی در مورد اهمیت آن توضیح دهید؟
امّا فرمودید از اهمیّت موضوعی بگویم که گروه تبلیغی "وادی مقدس" برای آن موضوع تشکیل شد وبرای آن موضوع تلاش می کند وبه امید تحقق همان موضوع در جامعه نفس می کشد و البته نه تنها گروه تبلیغی "وادی مقدس" بلکه تمام گروه های تبلیغی ونه تنها تمام گروهای تبلیغی بلکه تمام طلاّب حوزهای علمّیه و نه تنها تمام طلاّب حوزهای علمّیه بلکه تمام انسان هایی که درد خدا دارند ودرد دین دارند  با واسطه و یا بی واسطه، آگاهانه و یا نا آگاهانه در هر جریانی ودر هر موضوعی وارد می شوند، جز این نیست که به امید پیاده شدن و اجرایی شدن این موضوع در جامعه، فرهنگ، سیاست، اقتصاد، تلاش می کنند واین همان بحث اخلاق،خودسازی، تربیت انسان و تربیت بشر است که تک تک آیات قرآن مجید و نفر به نفر پیغمبران وانبیاءالهی وسیره زندگی تمام ائمه معصومین(علیهم السلام) به محوریت و رکن بودن این موضوعات در انجام رسالت الهی خود گواهی میدهند.

آیا در این زمینه موفقیت هایی کسب کرده اید؟
به لطف وعنایت الهی تقریباً در هر جشنواره و در هر فراخوانی که شرکت کردیم توفیق داشتیم جز نفرات اول یا دوم ویا جز برگزیدگان باشیم؛ از جمله مسابقه "حاضر غائب" "طرح سوگواره مجازی"  و "جشنواره جنات" بود که اخیراً مراسم اختتامیه آن برگزار شد.

توصیه و پیشنهاد شما برای تبلیغ گروهی طلاب چیست؟
در مرحله اول توکل بر خدا و توسل به ائمه اطهار(علیهم السلام)
در مرحله دوم داشتن یک سیره مطالعاتی هدفمند و در صورت توان تخصصی واجتهادی در موضوعی که گروه در محوریت آن اثار خود را ارائه میکند.
ودر مرحله سوم آشنایی وفراگیری نرم افزارها و برنامه های کاربردی برای تولید آثار متنوع وجذابی که دیده هر ببینده و هر مخاطبی را تحت تاثیر قرار دهد تا  شاید این امر مقدمه ای شود که بتوان آن پیام دینی وآن پیام تربیتی را به شیرینی به نوجوانان و جوانان جامعه منتقل کرد.

در پایان نظر شما در مورد حمایت های دفتر تبلیغات اسلامی چیست؟
اگر اجازه بدهید برای جواب این سوال شما کمی بدون تعارف وساختار شکنانه حرف بزنیم وکمی از حال وهوای مصاحبه های معمول خارج شویم تا هم مزاحی کرده باشیم وهم انتقادی را در راستای بالارفتن کیفیت خدمات دفتر تبلیغات به طلّاب کرده باشیم.
اگر بگوییم حمایت های دفتر تبلیغات اسلامی از مبلغین هیچ تاثیری نداشته بی انصافی است چرا که بنده خودم برای طراحی وبلاگم چند صد هزار تومان هزینه کردم که اگر حمایت دفتر تبلیغات اسلامی نبود شاید به این زودی ها این کار انجام شدنی نبود واگر بگوییم که حمایت های دفتر کافی وخوب است باز هم انصاف را رعایت نکردیم چرا که تنها برای تولید یک عکس با کیفیت ویا یک کلیپ تصویری قابل عرضه و ابرومند به لب تاپ ها ورایانه هایی با توانمندی بالا نیاز است که قیمت هایی بالای 2 یا 3ملیون دارند واین قیمت بدون توجه به هزینه های اینترنت و نرم افزارهای مورد نیاز است.
در عصر حاضر که عصر انفجار اطلاعات است و با توجه به حمایت  های همه جانبه ای که دشمنان از پیروان و مبلغان و ایدئولژیست های خود انجام می دهند. با توجه به قدرت بالای جذبی که آنها دارند و از طرفی هم با توجه به هزینه های بالایی که ما برای خرید وتجهیز اعضاء گروه به سخت افزارها و نرم افزارهای مورد نیاز وهمچنین برای فعالیّت وادامه حیات در تبلیغ مجازی نیاز داریم.  باید این موانع از سر راه مبلغان برداشته شود و حمایت های قوی تری ازآنان صورت بگیرد.

دیدگاه‌ها

سیدغلام حسیین 10:09 - 1396/07/13

باسلام وتشکرازطرح زیبایتان.چطورمیشوداین دوطرح تربیت فرزندرادراختیارطلاب قراردهید؟

سیدغلام حسینی 10:10 - 1396/07/13

باتشکر.ازامکان دارددوطرح تربیت فرزندرادراختیارطلاب قراردهیدجزاکم الله تعالی خیرا

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.