مسیر

آیت الله نجم الدین طبسی
آیت الله نجم الدین طبسی:
آیت الله نجم الدین طبسی: برخی وهابی ها شبهات را چاپ می کنند و در خانه ها می اندازند به گمان این که ما نمی توانیم پاسخ دهیم.

به گزارش خبرنگار بلاغ سومین جلسه از سلسله نشست های فاطمی دوشنبه دوم بهمن با حضور آیت الله نجم الدین طبسی در مرکز همایش های غدیر برگزار شد.

آیت الله طبسی ضمن عرض تقدیر از حضور پرشور مبلغان اظهار داشت: متاسفانه پیرامون حضرت زهرا (سلام الله علیها) شبهات فراوانی وارد شده است. برخی وهابی ها شبهات را چاپ می کنند و در خانه ها می اندازند به گمان این که ما نمی توانیم پاسخ دهیم.

وی با انتقاد از عملکرد مورخین گفت: بسیاری از مورخین وقایع روشن تاریخ را نقل می کنند، اما به برخی اسامی که می رسند از ذکر اسامی طفره می روند. ولی با قرار دادن تواریخ مختلف مانند تکه های پازل، تاریخ به خوبی روشن و واضح می شود. برخی ناقلین تاریخ، دلیل سانسورهای خود را تحمل نکردن مردم می دانند در صورتی که این حرف دروغی بیش نیست.

آیت الله طبسی تحریف ها را تعمدی خواند و افزود: برخی از علما عقیده دارند تحریفاتی که در بعضی کتب مطرح تاریخی وارد شده به دلیل بدسلیقگی مورخ در نقل تاریخ است، اما به نظر بنده این از بدجنسی است نه بدسلیقگی؛ چون در جاهایی که به نفع شان است حتی تاریخ دروغ را هم نقل می کنند و ابایی ندارند.

این استاد سطوح عالی حوزه پس از نقل و پاسخگویی به برخی شبهات عنوان داشت: امیرالمومنین (علیه السلام) در قضیه ی غصب خلافت دفاع کرد اما به دلیل صلاح اسلام، ادامه نداد و سکوت کرد.

این جلسه با پاسخ های آیت الله طبسی به پرسش های طلاب و مبلغان حاضر در جلسه پایان یافت.

 

نظرات

سلام ممنون از برنامه خوبتان خیلی خوب بود استفاده کردم هم سخنران خوب بود و هم مطالب خوبی گفت و هم خوب بیان کرد و مدیریت زمان هم مجری و هم سخنران خیلی خوب بود ولی اگر یک سخنران بود در دو شب خیلی خوب بود
سلام اتفافا من میگویم یکی از دلیل های مهم شلوغی جلسات این بود که هر شب یک سخنران بود باتشکر
سلام علیکم با تشکر از شما لطفا بفرمایید نرم افزاری که قبل از سخنرانی آقای نظری منفرد تبلیغ کردید نامش چیست و اگر عطر بهشت نام دارد که با ان نرم افزا فرق می کند چون این نرم افزاری که بنده نصب کردم فقط تصاویر است
منتظر پاسخ می مانم