شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ /۵ ربيع الأول ۱۴۴۴

مسیر

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق :
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) که در مسجد آل رسول (ص) برگزار شد گفت : مرجعیت علمی اهل بیت (ع) را برگرفته دانش بى پایان الهىست و مورد اتفاق همه مسلمانان است

حجت الاسلام والمسلمین موسی الرضا تیموری رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در مراسم جشن میلاد ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) که در مسجد آل رسول (ص) ایرانشهر برگزار گردید با بیان اینکه اصرار شیعیان بر متابعت و مودت اهل بیت برگرفته از جایگاه والایی هست که در قرآن و سنت بارها صراحتا  به آن اشاره شده است.
وی افزود : از تعابیر مختلفى که در حدیث ثقلین به کار رفته است استفاده مى شود که إتّباع و پیروى از قرآن و عترت، سبب رهایى از ضلالت و گمراهى است و  آنچه از این حدیث شریف برداشت می شود این است که اهل بیت در کنار قرآن هستند و متابعت از اهل بیت (ع) در واقع پیروی از قرآن است .
حجت الاسلام والمسلمین تیموری با اشاره به تاکید مکرر قران در آیات مختلف بر " َکُونُواْ مَعَ الصَّادِقِینَ " اظهار داشت : منظور از صادقین در قران ، اهل بیت (علیهم السلام ) است و آیه دلالت بر پیروی و اطاعت از اهل بیت (ع ) دارد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق مرجعیت علمی اهل بیت (ع) را برگرفته دانش بى پایان الهى دانست که مورد اتفاق همه مسلمانان می باشد و گفت : حضرت علی بن موسی الرضا (ع) مصداق عینی این مرجعیت علمی است و مناظرات علمی ایشان با گروه های فکری مختلف نه تنها فرق اسلامی و مذاهب کلامی بلکه بزرگان سایر ادیان و حتی منکرین وجود خدا سبب شد که ایشان ملقب به عالم آل محمد (ص) شوند.
وی با بیان اینکه مردم ایران تشیع خود را مدیون امام رضا (ع) می دانند گفت : باید جایگاه بالای علمی امام (ع) را مهمترین عامل در گسترش شیعه درایران به حساب آورد .
وی افزود : امام رضا (ع) با حرکت علمی همراه باعقلانیت واستفاده از فرصت ها  در مباحث و دانش سرشارخود وبا احاطه ی علمی بر مبانی ادیان ومذاهب دیگر تحول عظیمی در تاریخ اسلام ایجاد نموده اند.

ارتباط در ایتا