کمک ۳۵۰ میلیون تومانی آیت الله العظمی مکارم به سیل زدگان/ با مشاهده تصاویر گریه ام گرفت/ مردم به اندازه توان خود کمک کنند

تاریخ انتشار:
این مردم واقعا مظلومند؛ انسان وقتی صحنه ها را می بیند، ناراحت می شود؛ بنده وقتی برخی صحنه ها را دیدم، گریه ام گرفت؛ امیدواریم صدای ما به گوش همه برسد و مردم کمک کنند
آیت الله مکارم شیرازی

به گزارش بلاغ، به نقل از خبرگزاری حوزه حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره مجدد به وضعیت سیل زدگان، اظهار داشتند: امروز سیل زدگان کشور در وضعیت نامناسبی قرار دارند؛ کشتزارها، احشام و تمام سرمایه شان از دست رفته است و وضعیت خوبی ندارند.
ایشان با تأکید بر اینکه ما باید خودمان را جای سیل زدگان بگذاریم، ابراز داشتند: همه باید برای جبران خسارات سیل دست به دست هم دهیم و با کمک به آنان، این کار را شکرانه سلامتی خود قرار دهند تا ان شاءالله چنین بلاهایی دیگر تکرار نشود.
این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: اگر مردم به فکر هم باشند، خداوند لطف می کند؛ حضرت حق، رحمان، رحیم و ارحم الراحمین است و لطف او شامل مردم خواهد شد؛ در حال حاضر، امتحان بزرگی برای همه پیدا شده و در این میدان امتحان همه باید آبرومند بیرون بیایند.
این استاد برجسته حوزه تصریح کردند: اینگونه نشود که عده ای به واسطه مشکلات طاقت فرسای سیل تلف شده و یا امیدشان از همه چیز بریده شود؛ البته دولت، سپاه و ارتش دست به دست هم داده و تلاش می کنند؛ اما تا همکاری عموم نباشد، مشکلات حل نخواهد شد.
این مفسر قرآن کریم بیان داشتند: بنده بارها اعلام کرده ام که از یک سوم کل وجوهات می توان برای کمک به سیل زدگان استفاده کرد؛ همچنین مردم می توانند از ردّ مظالم یا زکات هم برای کمک به سیل زدگان استفاده نمایند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشتند: امیدوارم در تمام شهرها مراکزی تشکیل شده تا برای سیل زدگان کمک ها را جمع آوری کرده و به داد مظلومین برسند.
ایشان ابراز داشتند: این مردم واقعا مظلومند؛ انسان وقتی صحنه ها را می بیند، ناراحت می شود؛ بنده وقتی برخی صحنه ها را دیدم، گریه ام گرفت؛ امیدواریم صدای ما به گوش همه برسد و مردم کمک کنند.
این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: ما نیز در راستای کمک به سیل زدگان، 250 میلیون تومان در مرحله اول کمک کرده و امروز هم 100 میلیون تومان واریز خواهیم کرد و امیدواریم دیگران هم به اندازه توان خود کمک نمایند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.