مسیر

سعید روستاآزاد
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:
حجت الاسلام روستاآزاد با بیان این که همه ما مدیون طلاب جهادی هستیم، گفت: این همدلی و همکاری در امداد رسانی سیل در استان های کشور افتخاراتی است که در ۴۰ ساله دوم پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورد.

به گزارش بلاغ، به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سعید روستاآزاد در اجتماع طلاب و روحانیون جهادی اعزامی به مناطق سیل زده که به همت این دفتر برگزار شد، اظهار داشت: علی رغم همه سیاه نمایی ها و پمپاژ بدبینی در کشور، مقام معظم رهبری مرتب می فرمایند که «من به جوانان اطمینان دارم».
وی با اشاره به حضور پرشور روحانیون و همه اقشار جامعه در یاری به مردم سیل زده گفت: با این اتفاق و خسارات زیادی که سیل به مناطق وارد کرد، خدا نشان داد که هنوز هم مؤمنان پای شعار های اسلامی هستند و تا جایی بتوانند به همه خدمت می کنند.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: خیر خواهی عمومی از زمان معصومین و امامان دیده می شود که برای آن ها کافر، مشرک، بی نماز با شیعه فرقی نداشت و هر کس به کمک نیاز داشت، آن ها دریغ نمی کردند، خیر خواهی سیره معصومین است و اتفاقی که در اثر سیل رخ داد، گویای همین امر بود، همه به همه کمک می کردند و کار های زیادی انجام می دادند.
وی ادامه داد: محور دومی که در امداد رسانی سیل نمایان شد، الگوی خدمت رسانی از جانب طلاب بود؛ کمک و امداد رسانی آن ها از روی ترحم نبود، بلکه برای تقرب به خدا بود و آن ها فقط با خدا معامله کردند و هیچ توقع تشکر و قدردانی نداشتند.
حجت الاسلام روستاآزاد با بیان این که سرمایه اجتماعی به خاطر شبهه پراکنی و فعالیت مستمر دشمن، دستخوش آسیب شده بود، گفت: این کار روحانیون و طلاب باعث شد این سرمایه آسیب دیده توسط روحانیون بهبود پیدا کنند و باید حواسمان باشد که  این سرمایه مخدوش نشود.
وی افزود: طلاب و روحانیون باید از نظر علمی و اخلاقی بسیار بالا باشند و بتوانند با مهارت کافی با همه نوع قشر، جنس و سن ارتباط برقرار کنند و با این وسیله سرمایه اجتماعی را حفظ کنند.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: مردم سیل زده ای که سیل خانه ها و وسایلشان را از بین برده، نیازمند کسانی هستند که سیل شبهات در جوانان نسبت به عدالت و حکمت خداوند را پاسخ دهند و روحانیون و طلاب مؤظف هستند این سرمایه اجتماعی که با اشاره مقام معظم رهبری و همت و تلاش روحانیون و طلاب به وجود آمده، مخدوش نشود، بلکه بیش از پیش به آن افزوده شود تا خدا و امام زمان (عج) از ما راضی باشند.
وی با بیان این که همه ما مدیون طلاب جهادی هستیم خاطر نشان کرد: این همدلی و هم کاری در امداد رسانی در استان های کشور افتخاری است که در ۴۰ ساله دوم پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورد.
لازم به ذکر است این برنامه به صورت مشترک بین دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، سازمان بسیج طلاب و روحانیون، مؤسسه تخصصی خطابه امیر بیان، مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان جامعه مبلغان انقلاب اسلامی و ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان اصفهان در سالن حکمت واقع در باغ غدیر اصفهان برگزار شد.