پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ /۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

رهبر معظم انقلاب:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم قم تأکید کردند که باید حضور فساد برانگیز آمریکا در منطقه تمام شود.

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار هزاران نفر از مردم قم با گرامیداشت سالگرد ۱۹ دی ماه گفت: چشم مردم کشور به مردم قم است.

ایشان افزودند: باید از حوادثی مانند ۱۹ دی عبرت بگیریم، مردم قم برای دفاع از مقام مرجعیت با دست خالی در برابر رژیم طاغوت ایستادند چون ایمان و غیرت دینی داشتند، وقتی مردم به خیابان ها آمدند و با نیروهای رژیم مواجه شدند و تعدادی به شهادت رسیدند یا مجروح شدند، نه قیام کنندگان و نه دیگران هرگز فکر نمی کردند که همین حرکت منشأ چه تحول عظیمی در دنیا خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان این که با بیان این که خداوند به حرکت ایمانی مردم برکت داد، اظهار داشتند: این حرکت مردم را در اربعین ها مردم را ویط میدان کشاند و امام مردم را رهبری کردند تا به قیام ماه بهمن ۵۷ منتهی شد.

ایشان افزودند:ما می توانیم به برکت ایمان و غیرت دینی کارهای بزرگی انجام دهیم، به برکت این ایمان و غیرت انقلابی به وجود آمد که دنیا و مسیر تاریخ را تغییر داد، به کمک الهی باید به این چشم نگاه کنیم، هدایت و دست قدرت الهی را باید اینگونه ببینیم، آن روز مردم دستشان خالی بود اما امروز ملت ایران در برابر زورگویان عالم مجهز هستند اما تکیه بر ابزار نظامی نیست.

رهبر معظم انقلاب با بیان این که ابزار نظامی زمانی فایده دارد که متکی به ایمان و غیرت دینی باشد، اظهار داشتند: این را امروز باید در برابر جبهه وسیع دشمن به یاد داشته باشیم، نباید بگذاریم این درس ایمان و غیرت دینی فراموش شود، مسؤولان تبلیغاتی، علما و حوزویان، جوانان و آحاد مردم نباید اجازه دهند این درس بی نظیر فراموش شود.

ایشان عنوان کردند: خداوند متعال در جای جای قرآن نسبت به فراموشی نعمت ها هشدار می دهد، روزی بنی اسرائیل آنچنان قدرت معنوی پیدا کردند که با وجود تحت شکنجه فرعون بودند توانستند مقاومت و ایستادگی کنند و توانستند فرعون را شکست دهند اما همین بنی اسرائیل بعد از مدتی از حالت اولیه خارج شدند و توکل، اعتماد به خدا، حرکت در راه خدا و صبر و استقامت را از دست دادند و نتیجه دیگری دیدند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: بحمدالله کمیت و کیفیت جوان مؤمن و پایبند در کشور و انقلاب از اوایل انقلاب بیشتر است اما باید مراقب باشیم راه درست طی شود، نباید درس اعتماد الهی را فراموش کنیم.

ایشان با گرامیداشت یاد و خاطره حاج قاسم سلیمانی اضافه کردند: این روزها خیلی درباره این بزرگوار و رفیق خوب، عزیز، شجاع و خوشبخت ما صحبت شده است، شهید سلیمانی هم شجاع و هم با تدبیر بود، صرف شجاعت نبود برخی شجاعت دارند اما تدبیر و عقل لازم را ندارند، برخی اهل تدبیر هستند اما دل کار را ندارند، این شهید عزیز دل و جگر داشت و به دهان خطر می رفت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان این که شهید سلیمانی فکر و تدبیر می کرد و برای کارهای خود منطق داشت، گفتند: شجاعت و تدبیر توامان تنها در زمینه نظامی نبود بلکه در زمینه سیاسی هم اینگونه است، در عرصه سیاست هم شجاع و با تدبیر بود.

ایشان افزودند: از همه این ها بالاتر اخلاص او بود، ابزار شجاعت و تدبیر را برای خدا خرج می کرد، اخلاص خیلی مهم است و باید اخلاص را تمرین کنیم، شهید سلیمانی یک فرمانده جنگار مسلط بر عرصه نظامی بود و از سوی دیگر به شدت از حدود جنگی مراقبت می کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای اظهار داشتند: شهید سلیمانی احتیاط هایی می کرد که معمولا در عرصه نظامی خیلی آن ها را لازم نمی دانند، به دهان خطر می رفت اما جان دیگران و سربازان خود را حفظ می کرد، در مسائل داخل کشور اهل حزب و جناح نبود اما به شدت انقلابی بود و انقلاب و انقلابی گری خط قرمز قطعی او بود و برخی سعی نکنند این موضوع را کمرنگ کنند چرا که ذوب در انقلاب بود.

ایشان ادامه دادند: شهید سلیمانی به شدت پایبند به انقلاب و خط مبارک و نورانی امام راحل بود، یکی نمونه از تدبیر و شجاعت او که دشمنان او خوب می دانند این بود که او توانست به کمک ملت های منطقه توانست همه نقشه های نامشروع آمریکا را در منطقه غرب آسی خنثی کند.

رهبر معظم انقلاب ابراز داشتند: آمریکایی ها درباره فلسطین می خواستند آن را به فراموشی بسپارند و فلسطینی ها را در ضعف نگه دارند که جرأت مبارزه نداشته باشند اما شهید سلیمانی طرح دشمن را شکست داد، حاج قاسم سلیمانی دست آن ها را پر کرد تا بتوانند بایستند و مقاومت کنند.

ایشان عنوان کردند: در جلسه ای که ما غالبا با مسؤولان داشتیم حاج قاسم گوشه ای می نشست که دیده نمی شد و خود را جلوی چشم قرار نمی داد، نقشه آمریکا در عراق، سوریه و لبنان به کمک و فعالیت این شهید عزیز خنثی شد، آمریکایی ها مایل هستند که عراق را مانند ایران طاغوتی یا امروز سعودی تبدیل کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: عناصر مؤمن عراقی و مرجعیت در برابر این طرح ایستادند و حاج قاسم به این جبهه مدد رساند، آمریکایی ها می خواهند لبنان را از حزب الله محروم کنند تا اسرائیل تا خود بیروت پیش بیاید اما حزب الله دست و چشم لبنان است و نقش شهید عزیز ما در این حالت نقشی ممتاز و برجسته است.

ایشان اضافه کرد: بحمدالله امروز ملت ها بیدار هستند اما نقش شهید سلیمانی و ابومهندس ویژه است، ابومهدی چهره ای نورانی و معنوی داشت و شهید سلیمانی با امثال چنین انسان های مؤمنی کارهای بزرگی انجام دادند.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به برکات شهادت عظیم شهید سلیمانی گفتند: این شهید عزیز هر وقت گزارشی می داد بنده قلبا و زبانا او را تحسین می کردم اما امروز در مقابل او تعظیم می کنم، کار بزرگی انجام شد و قیامتی برپا کرد، بدرقه های عراق و ایران در شهرهای مختلف را دیدیم که با این پیکر اربااربا چه کردند.

ایشان افزود: از روح مطهر او از اعماق دل تشکر می کنیم، شهادت او زنده بودن انقلاب در کشور ما را به رخ همه دنیا کشید، عده ای می خواستند وانمود کنند که انقلاب در ایران از بین رفته و مرده است، البته عده ای هم سعی می کنند که این اتفاق بیفتد اما شهادت او نشان داد که انقلاب زنده است.

حضرت آیت الله خامه ای اظهار داشتند: حادثه تلخی در کرمان پیش آمد و تعدادی از هموطنان کرمانی جان باختند و به خانواده های آنان تسلیت می گویم و امیدواریم با روح شهدا محشور شوند، چشمان غبار گرفته با این شهادت باز شد، دشمنان در برابر عظمت خضوع کردند.

ایشان ادامه دادند: دشمن و آمریکایی های بی انصاف و دروغگو سعی می کنند که سردار مبارزه با تروریسم را تروریست معرفی کند که البته به حرف آن ها نباید اعتنا کرد اما ملت ایران بر دهان آن ها زد، یک نکته مهم قابل توجه این است که وظیفه ما چیست، یک سیلی شب به این ها زده شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی ابراز داشتند: آنچه که در مقام مقابله مهم است کارهای نظامی به این شکل کفایت نمی کند، مهم این است که باید حضور فساد برانگیز آمریکا در این منطقه تمام شود، آن ها در این منطقه خرابی، جنگ و ویرانی آوردند البته هرجا قدم گذاشتند اینگونه عمل کردند.

ایشان عنوان کردند: اصرار هم دارند همین فساد و ویرانگری را نسبت به جمهوری اسلامی داشته باشند، مسأله مذاکره مقدمه همین است و این باید به پایان برسد و منطقه حضور آمریکا را قبول نمی کند.

حضرت آیت الله خامنه ای دشمن شناسی را وظیفه آحاد ملت دانستند و خاطرنشان کردند: نباید بگوییم که همه می دانیم اما تلاش وسیعی انجام می شود تا این قضیه برعکس شود و نظر مردم را عوض کنند، همه باید مراقب باشند، دشمن شناسی و دانستن نقشه بسیار مهم است.

ایشان اضافه کردند: خوشبختانه تربیت شدگان مکتب امام روز به روز بیشتر می شوند.