به همت گروه تولید محتوا؛

کتاب «شمیم عفاف» منتشر شد

تاریخ انتشار:
این کتاب حاوی داستان‌های واقعی از موضوع حجاب و عفاف است که عبرت‌ها و نکات آموزنده را به تصویر کشیده ‌است.

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت گروه تولید محتوا معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، کتاب «شمیم عفاف» منتشر شد. این کتاب حاوی داستان‌های واقعی از موضوع حجاب و عفاف است که عبرت‌ها و نکات آموزنده را به تصویر کشیده ‌است. 
آنچه در این کتاب پییش روی خوانندگان قرار گرفته است؛ داستان‌هایی است که برای جوانان، خانواده ها و محتوای تبلیغی مبلغان کاربرد فراوان دارد، با عناوین زیر ارائه شده است: «اهمیت، فلسفه و آثار حجاب و پوشش»، «شیوه‌های ترویج فرهنگ حجاب و پوشش»، «پیامدهای بدحجابی»، «اهمیت و ارزش عفاف»، «علل و عوامل بی‌عفتی» و «پیامدهای بی‌عفتی».

در مجموعه حاضر،سعی شده با ارائه یکی از موضوعات مهمی که در قرآن کریم و متون اسلامی بسیار مورد توجه و تاکید قرار گرفته  که همان موضوع ((حجاب و عفاف)) است بپردازد زیرا در حقیقت زیباترین هدیه خداوند متعال به انسان، پوششی زیباست که شایسته مقام و منزلت آدمی است.

ساختار کتاب:

این اثر در دو بخش تهیه و تدوین شده است؛ درفصل اول از بخش اول این اثر به اهمیت، فلسفه و آثار حجاب پرداخته شده است؛ عناوین این بخش عبارت از؛ سفارش یک شهید، سرآغاز یک تحول، دگرگونی دختر جوان، پایداری برای حفظ حجاب، مبارزه برای حجاب، حفظ ارزش زن، حفظ امنیت زن، حفظ حریم خصوصی، محرومیت از تحصیل، آرامش روانی زن، تاثیر معنوی حجاب، تاثیر صحیفه سجادیه در گرایش به حجاب، اسلام آوردن زنان غیر مسلمان و محجبه شدن زن آمریکایی است. فصل دوم از بخش اول این اثر به شیوه های ترویج فرهنگ حجاب با عنواین؛ رسیدگی مال، تذکر لسانی، بهره گیری از شیوه غیرمستقیم، برخورد عاطفی، بهره گیری از فرهنگ شهادت، امربه معروف و با حجاب شدن دختران دانشجو، شرایط نهی از منکر در برخورد با بدحجابی، پرهیز از تندروی در نهی از بدحجابی، نهی از آرایش، الگوی حجاب در عرصه پژوهش، الگوی حجاب در عرصه اختراع، الگوی حجاب در عرصه ورزش پرداخته است.

دومین بخش این اثر به «عفاف و پاکدامنی» در سه فصل؛ اهمیت و ارزش عفاف، علل و عوامل بی‌عفتی و پیامدهای بی‌عفتی می پردازد.

برشی از کتاب:

سرآغاز یک تحول

وقتی وارد دانشگاه شدم از چادر متنفر بودم و خیلی تعجب می کردم از اینکه بعضی دخترهای چادری، درس خوان و با هوش بودند و شلخته، بدتیپ و بی نظم نبودند لباس های مد روزمی پوشیدند، ادکلن می زدند، آهنگ گوش می کردند و فکرشان به روز بود و عاشق می شدند؛ البته با موازین شرعی. آنها هم از من که مانتویی بودم ، تصوراتی داشتند؛ مثلا هم اتاقی سال اولم همیشه به من می گفت: (( اولین روز دانشگاه که دیدم نماز می خوانی، خیلی تعجب کردم.)) تا سال سوم دانشگاه، مانتویی و خوش تیپ بودم؛ آرایش می کردم و کمی موی خود را بیرون می گذاشتم در این سه سال، تصوراتم در خصوص چادر و چادری ها مقداری عوض شده بود و بهترین دوستانم چادری بودند ولی باز هم حاضر نبودم چادری شوم.

این اثر در 255 صفحه و در قطع اروپایی منتشر شده و با قیمت 32000 تومان عرضه می شود. مبلغان گرامی تماس با شماره تلفن 02531151246 می توانند این کتاب را با 50 درصد تخفیف تهیه نمایند. 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.