جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ /۳۰ محرم ۱۴۴۲

مسیر

حجت الاسلام هادی در دومین کارگاه مهارت افزایی تربیتی گفت:
دکتر مهدی هادی در دومین کارگاه "مهارت افزایی تربیتی ویژه پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه" گفت: کودکان علاوه بر اثرپذیری از سمت والدین، ازسوی مربیان خود نیز اثر می پذیرند و باید دقت شود که هم مربیان محترم و هم والدین گرامی نسبت به یکدیگر احترام بگذارند.

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی قم، دومین کارگاه "مهارت افزایی تربیتی ویژه پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه" در سالن رضوان برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام دکتر مهدی هادی متخصص روان‌شناسی، در دومین جلسه این کارگاه، به ارائه مطالب در مورد اصول تربیت فرزند در دوران ۶ تا ۱۲ سال، مطالبی را بیان کرد.

وی در ادامه افزود: در مقوله ارتباط با کودکان ۶ تا ۱۲ سال باید دقت کرد که در طول ارتباط با آنها حتما باید از توجه آن کودک با خودمان مطمئن باشیم زیرا ذهن او جولان دارد و نمی تواند به مدت طولانی متمرکز در یک موضوع باشد لذا با گفتن جمله "خب چی شد" یا "دقت کردی" می توان ذهن آن ها را به سمت مطالب خودمان سوق دهیم.

حجت الاسلام هادی به دیگر ویژگی های کودکان در سن ۶ تا ۱۲ سال پرداخت و بیان کرد: کودکان در این سنّ علاوه بر اثرپذیری از سمت والدین، ازسوی معلمان و مربیان خود نیز اثر می پذیرند و باید دقت شود که هم مربیان محترم و هم والدین گرامی نسبت به تخریب همدیگر جدا خودداری کنند تا آن کودک دچار احساسات دوگانه نشود.

این متخصص روانشناس در ادامه مطالب خود گفت: کودکانی که دچار احساسات دوگانه نسبت به یک موضوع بشوند این امر بسیار می تواند برای آن کودک خطرناک باشد چون کودکان در این سنّ نسبت به یک موضوع یا مشتاق هستند یا متنفر. اگر این دوگانگی احساسات برطرف نشود بر آن کودک آسیب های جدی وارد خواهد شد.

حجت الاسلام هادی با اشاره به اختلافات زیاد در ویژگی های سنین مختلف اظهار داشت: کودکان ۶ تا ۱۲ سال معمولا با نظر والدین خود موافق هستند اما همین فرد در زمان نوجوانی و جوانی به شدت در مقابل نظرات والدین خود می ایستند که والدین باید دقت کنند که این یک امر طبیعی است و این مقابله ها جهت بروز اسقلال آن نوجوان صورت می گیرد که اگر چنین نباشد باید مسأله را بررسی کرد.

گزارش تصویری