پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ /۲۴ شوال ۱۴۴۳

مسیر

مدیر کل تبلیغ عمومی بیان کرد:
مدیرکل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در جلسه برنامه ریزی و هم اندیشی تبلیغ و اعزام ماه رمضان ۱۴۰۰ بیان کرد: خدمت به مبلغان، موهبت و نعمت برای مسئولین است.

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت اداره کل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم جلسه برنامه ریزی و هم اندیشی تبلیغ و اعزام ماه رمضان ۱۴۰۰ در سالن شهید سلیمانی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال مدیرکل تبلیغ عمومی ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه، "خدمت به مبلغان" را نعمت الهی برشمرد و گفت: خدمت به مبلغان و فعالیت در راستای نشر معارف دینی یک موهبت و نعمت از سوی خدای متعال به مسئولین است که باید شاکر این نعمت باشیم.

وی در ادامه مطالب خود افزود: اگر با خلوص نیت در کارهایمان ورود کرده، بعضی از ناملایمت ها را اغماض و سختی هایی که بعضاً در این راه پیش می آید را تحمل نمائیم، یقیناً این فعالیت ها در روز قیامت باعث نجات ما خواهد بود.

مدیرکل تبلیغ عمومی به موضوع اعزام ماه رمضان ۱۴۰۰ اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص اعزام ماه رمضان سال آینده به دلیل مشخص نبودن وضعیت کرونایی شهرها و همچنین وضع تردد بین استان ها، فعلاً مشخص نیست که آیا اعزام حضوری خواهیم داشت یا فقط در عرصه فضای مجازی ورود خواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کمال گفت: اعزام ماه رمضان ۱۴۰۰ از دو حالت خارج نیست؛ یا مانند ماه رمضان ۱۳۹۹ خواهد بود که عمده فعالیت ها به سمت فضای مجازی خواهد رفت یا مانند ماه محرم ۱۳۹۹ در کنار فعالیت تبلیغی مجازی تبلیغ حضوری نیز خواهد بود. در هر حال اداره کل تبلیغ عمومی برای هر دو حالتِ مذکور برنامه ریزی کامل و دقیق انجام داده است.

وی با اشاره به تعطیلات نوروزی پیش رو زمان کم برای مراحل اعزام بیان کرد: با توجه به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان و همچنین تعطیلات نوروزی پیش رو  سامانه اعزام قبل از تعطیلات نوروز(۲۵ اسفند) برای ثبت درخواست نهادهای تبلیغی باز و مراحل برسی و تایید آن بعد از تعطیلات صورت گیرد.

مدیرکل تبلیغ عمومی به نشست های قبل از اعزام ماه رمضان اشاره کرد و افزود: نشست های قبل از اعزام ماه مبارک رمضان در ۶ موضوع مهم و کاربردی در حال ضبط شدن می باشد که چند روز قبل از اعزام این نشست ها برای مبلغان پخش خواهد شد و سپس از محتوای نشست ها آزمون برگزار و به نفرات برتر، هدایا و جوایز مناسبی اهدا خواهد گردید.

حجت الاسلام و المسلمین کمال در پایان اظهار داشت: همکاری با مرکز ملی پاسخگویی و معاونت فضای مجازی نیز در دستور کار است که در آینده نزدیک این همکاری در خصوص اعزام ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا