جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ /۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۴

مسیر

رئیس گروه تولید محتوا خبر داد؛
به همت گروه تولید محتوا معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛ ره توشه ماه رمضان، ویژه مبلغان منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  بلاغ، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مؤمنی، رئیس گروه تولید محتوای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار ما از انتشار ره توشه های تبلیغی رمضان خبرداد.

حجت الاسلام مومنی بیان کرد: ره توشه رمضان (بهار ۱۴۰۰)، با سه عنوان شامل: ره توشه اصلی، ویژه نامه خانواده و ویژه نامه مناطق مشترک منتشر گردیده است.

وی در ادامه افزود: ره توشه اصلی در قالب ۳۰ مقاله برای استفاده مبلغان گرامی با موضوعاتی همچون:  استفاده از فرصت ها از نگاه قرآن و روایات؛ آثار فردی و اجتماعی روزه؛ آداب مهمانی در اسلام؛  موانع یاد خدا از منظر قرآن؛ فضیلت توکل و اعتماد به خداوند در اخلاق اسلامی؛ عوامل غفلت از نگاه قرآن؛ حساسیت به گناه در جامعه؛ انواع دینداری و کارکردهای آن؛ عزت‌ نفس در آموزه‌های اسلامی؛ پیامدهای بداخلاقی در آموزه‌های دینی و ... منتشر شده است.

 رئیس گروه تولید محتوا اظهار داشت: در ویژه نامه خانواده به موضوعاتی همچون: ضرورت شناخت روحیات زن و مرد قبل از ازدواج؛ روش‌های حل اختلاف فرزندان با والدین؛ راهکارهای ایجاد صمیمیت در خانواده در ایام کرونا؛  پوشش، شرایط و حدود آن برای زنان، روش‌های تبلیغی غربیان در تضعیف نظام خانواده اسلامی؛ روش‌های درمان وسواس بانوان؛ راهکارهای پیشگیری از طلاق؛ پرداخته شده است که این مقالات برای مبلغانی که مخاطب آن ها خانواده باشد مفید است.

 حجت الاسلام و المسلمین مومنی بیان کرد: برای آن دسته از مبلغانی که در مناطق مشترک شیعه و سنی تبلیغ می کنند به صورت خاص ویژه نامه ای با موضوعات: سیره مدارایی اهل بیت(ع) با گروه‌های مذهبی؛ فضائل امیرالمؤمنین علی(ع) در منابع اهل سنت؛ نسل کوثر، پاسدار ارزش‌های اسلامی؛ جایگاه اهل‌بیت(ع) در آیه مباهله از نگاه منابع اهل سنت؛ مؤلفه‌های جامعه مهدوی؛ نقش شعائر دینی در همبستگی جهان اسلام؛ عوامل و زمینه‌های دشمنی وهابیت با انقلاب اسلامی ایران؛ تهیه شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: امروزه سطح اطلاعات مخاطبان با توجه به انتشار سریع اطلاعات، اخبار و مطالب گوناگون در فضای مجازی بالا رفته است، لذا مبلغان باید تلاش کنند که از بیان مطالب ضعیف خودداری نمایند؛ زیرا اگر مطالب ارائه شده در سخنرانی های ضعیف و غیرکاربردی باشد، مخاطبِ خود را از دست خواهند داد. لذا گروه تولید محتوا با استفاده از مبلغان و نویسندگان توانمند تلاش نموده با تهیه محتوای متقن، کاربردی و روزآمد، نیاز تبلیغی مبلغان را تأمین نماید.

 رئیس گروه تولید محتوا اظهار داشت: سخنرانی اثر گذار و کاربردی نیاز به مطالعه دقیق و فراوان دارد، مبلغانی که فرصت کمتری برای تهیه محتوای تبلیغی خود دارند، توصیه می شود از مطالب ره توشه ها استفاده نمایند.

حجت الاسلام مومنی گفت: مبلغان گرامی می توانند از طریق سامانه ره توشه به نشانی rahtoosheh.dte.ir  به ره توشه های ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ و تمامی ره توشه های تبلیغی منتشر شده در طول ۲۵ سال اخیر دسترسی پیدا کنند و از مطالب آن بهرمند شوند.

رئیس گروه تولید محتوا در پایان بیان کرد: مبلغان کاربران گرامی می توانند نظرات و پیشنهادات خود را در جهت ارتقای محتوای ره توشه ها از طریق سامانه ره توشه ارسال نمایند.

فایل ضمیمه: 

نظرات

امیدوارم مفیدباشد
خیلی خوب است متشکرم
سلام علیکم طاعات قبول مثل همیشه عالی اجرکم عندالله
اگر تبلیغ حضوری بود بهتر بود
سلام وتشکر اززحمات شما وارائه مطالب مفید وتخصصی وکاربردی که دردسترس قرار دادید سعیکم مشکور
عالی است اجرکم عندالله
بسیار خوب
ممنونم از اساتید بزرگوار
کار بسیار قابل توجه ومفید
بسیار‌خوب‌است
متشکرم
سلام کار خوب ومفیدی است اجرکم عندالله
با تشکر از زحمات شما
کتاب ره توشه کتابی کم حجم ولی پرمحتوا است وبرای مبلغان درراستای تبلیغ خیلی مفید است.
عالی
ارتباط در ایتا