مدیر کل تبلیغ عمومی:

سازمان تبلیغات اسلامی زمینه فعالیت گروه های تبلیغی را بیشتر کند

تاریخ انتشار:
مدیرکل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در جلسه کمیته فرهنگی و هدایت تبلیغی استان چهارمحال و بختیاری گفت: سازمان تبلیغات اسلامی چهارمحال بختیاری برای بسترسازی فعالیت گروه های تبلیغی، نهادهای استانی را پای کار بیاورد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال مدیرکل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در جلسه کمیته فرهنگی و هدایت تبلیغی استان چهارمحال و بختیاری که باحضور معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد بر ضرورت هماهنگی بیشتر این دو مجموعه تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین کمال با ابراز رضایت از فعالیت گروه های تبلیغی در استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با توجه به آمارهای رسمی14 گروه تبلیغی در استان فعالیت می کنند. هرکدام از این گروه ها از مبلغان توانمند در عرصه تبلیغ تشکیل شده اند.

مدیرکل تبلیغ عمومی بیان کرد: با توجه به قابلیت افزایش فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در استان چهارمحال و بختیاری، نیاز است تعداد گروه های تبلیغی و حمایت از آن ها با تعامل بین نهادهای فرهنگی استان افزایش یابد.

وی در ادامه مطالب خود با اشاره به لزوم ایجاد بسترها در زمینه فعالیت های تبلیغی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی چهارمحال بختیاری این توانایی را دارد برای بسترسازی فعالیت گروه های تبلیغی، نهادهای استانی را پای کار بیاورد.

حجت الاسلام کمال به موضوع دغدغه مبلغین درخصوص ثبت فعالیت ها در سامانه های مربوطه اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به تغییرات نسبتا زیاد در نیروهای سازمان تبلیغات استان و عدم آشنایی آنان با سامانه های مرتبط، ضروری است آموزش های مورد نظر به آنان ارائه گردد تا مبلغین دغدغه ای از این جهت نداشته باشد.

مدیرکل تبلیغ عمومی بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغ به عنوان نماینده گروه های تبلیغی در استان تشکیل شده و به صورت جدّ پیگیر مسائل گروه ها می باشد لذا سازمان تبلیغات اسلامی توجه بیشتری به این شورا داشته و از ظرفیت های مدیریتی آنان بهره مند گردد.

وی "جلب مشارکت مردمی" را امری مهم در پیشرفت فعالیت های فرهنگی برشمرد و گفت: از ارکان موفقیت در فعالیت های فرهنگی و تبلیغی حضور و مشارکت عموم افراد جامعه در آن فعالیت ها می باشد. تجربه میدانی (خصوصاً ایام دهه اول محرم) ثابت کرده است هر زمان مردم پای کار بودند فعالیت های تبلیغی با موفقیت صورت گرفته است.

حجت الاسلام کمال اظهار داشت: موضوع مهمی که اخیراً در شورای همت نیز مطرح شد بکارگیری طلاب پایه 3 الی 5  در امر تبلیغ با عنوان "مبلغ یار" است، این طرح در گذشته با عنوان "بشیران" و در ایام خاص مانند عید و تابستان کار خود را آغاز کرده و شاهد موفقیت های بسیار در این طرح بوده ایم. جا دارد این طرح در استان چهارمحال و بختیاری نیز اجرا گردد.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.