معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت:

فعالیت های مداحان قم می تواند در سطح کشور تاثیر گذار باشد

تاریخ انتشار: 07:58 - 1400/09/06
هیئت رئیسه کانون مداحان استان قم با حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار بلاغ، هیئت رئیسه کانون مداحان استان قم با حجت الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد مدیحه سرایی در رثای اهل بیت را از امور مهم تفکر شیعی برشمرد و گفت: موضوع مداحی، سرودن شعر، برگزاری جلسات در تفکر شیعی و درمکتب اهل بیت علیهم السلام از قدیم نقش بی بدیل و بسیارموثری داشته است. 

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در زمان ائمه معصومین مداحان و شاعرانی که در رثای اهل بیت شعر می سرودند مورد تکریم و توجه خاص آن بزرگواران قرار می گرفتند.

وی در ادامه افزود: مداحان در شهر قم و با محوریت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به لحاظ اثر گذاری و اثر بخشی از نفوذ بالایی برخورداند که آثار فعالیت های آنان به سرعت در سطح کشور قابل مشاهده می باشد.

حجت الاسلام روستاآزاد با اشاره به اهمیت و تاثیر فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در شهر قم اظهار داشت: محوریت و اهمیت فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در شهر قم به 100 یا 200 سال اخیر یا به تاسیس حوزه علمیه در این شهر مربوط نمی شود بلکه قدمت فعالیت های فرهنگی در شهر قم به حضورشاگردان اهل بیت علیهم السلام باز می گردد. 

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: در جلسه دیدار مسئولین دفتر تبلیغات با رهبر معظم انقلاب، ایشان پرداختن به امور فرهنگی در شهر قم را از اولویت های فعالیت فرهنگی دانستند و موضوع مداحی نیز یکی از امور فرهنگی می باشد که توجه به آن می تواند تاثیر بسزایی در سطح کشور داشته باشد.

حجت الاسلام روستاآزاد رسیدگی به مسأله آموزش مهارت مداحی و توجه به محتوای آن را امری مهم برشمرد و بیان کرد: مجموعه دفتر تبلیغات با ظرفیت مرکز آموزش های کاربردی، آمادگی کامل جهت ارائه مباحث آموزش مهارتی و محتوایی در عرصه مداحی به صورت حضوری و مجازی برای مداحان کل کشور و به ویژه قم را دارد.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.