به همت گروه تولید محتوا؛

کتاب «همسران زمینی و سرداران آسمانی» منتشر شد

تاریخ انتشار: 07:41 - 1400/11/22
به همت گروه تولید محتوا معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطری شهدای هشت سال دفاع مقدس و آشنا کردن عموم افراد جامعه با سیره و خاطرات شهدا، کتاب «همسران زمینی و سرداران آسمانی» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطری شهدای هشت سال دفاع مقدس و آشنا کردن عموم افراد جامعه با سیره و خاطرات شهدا، گروه تولید محتوا معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، کتاب «همسران زمینی و سرداران آسمانی» منتشر کرد.

کتاب «همسران زمینی و سرداران آسمانی (رفتارشناسی فرماندهان شهید دفاع مقدس در خانواده)» اثر رضا آبیار در ۱۰۸ صفحه منتشر شد.

ستاره سبک زندگی شهدا همچنان در آسمان زندگی خیلی‌ها روشن است و با همین ستاره‌ها راه رسیدن به آرامش را پیدا می‌کنند. لحظات کوتاه اما با کیفیت حضور شهدا در خانواده، بهترین مدل‌های رفتاری را به جامعه امروز معرفی می‌کند.

کتاب حاضر مشتمل بر شیوه‌های همسرداری فرماندهان شهید هشت سال دفاع مقدس است که در حریم خانواده در گفتار و کردان آنان بروز نموده است.

این مجموعه توحید محوری، ولایت مداری، معاد باوری، پرهیز از گناه و رعایت تقوا، سازگاری و مدارا با همسر، گذشت و چشم پوشی از خطاهای همسر، ابراز محبت به همسر، هدیه دادن به همسر، کمک به همسر در انجام امور منزل، تشکر و قدردانی از همسر، تکریم همسر، عدم بهانه گیری از زندگی، و نیز شکرگزاری به خاطر همسر شایسته که در سخنان و سیره خانوادگی فرماندهان شهید جلوه گر شده است، برای داشتن یک زندگی شایسته، آموزنده خواهد بود.

از جمله ویژگی‌های این کتاب، آن است که نویسنده با قلمی روان مباحث خویش را ضمن مستندسازی به وسیله آیات و روایات، با خاطره‌های زیبا و انسان ساز زینت بخشیده و جلوه‌ای دلنشین از یک زندگی بهشتی را ترسیم نموده تا پیام‌های آن، بر جان و دل خوانندگان، خوش بنشیند و اثری ماندگار داشته باشد.

مؤلف در مقدمه این اثر آورده است: نوشتار حاضر با هدف تبیین و ترویج سیره عملی شهدا به عنوان الگوهای تأثیرگذار برای خانواده معاصر سامان یافته است و می‌تواند آگاهی بخش زوج‌های جوان در زمینه مهارت‌های موفق همسرداری باشد.

برشی از اثر

* کمک به همسر در انجام امور منزل

همسر شهید محمدابراهیم همت از کمک و همکاری شهید در امور منزل، به عنوان اخلاق نیکوی همیشگی او یاد می‌کند و می‌گوید: نزدیک عملیات خیبر بود. زمستان بود و ما در اسلام آباد غرب بودیم. وقتی به خانه آمد، چشم‌های سرخ و خسته اش گویای این بود که چند شب است که نخوابیده است. می‌خواستم مقدمات غذا را آماده کنم، اما اجازه نداد. دستم را گرفت و مرا روی زمین نشاند و گفت: «امشب نوبت من است که از خجالت تو بیرون بیاییم»، گفتم: «ولی تو بعد از این همه وقت، خسته و کوفته آمده‌ای …». نگذاشت حرفم تمام شود. خودش سفره را انداخت. غذا را کشید و آورد. غذای مهدی را با حوصله داد و سفره را جمع کرد. چای آورد و گفت: «بفرما، بخور».

* ابراز محبت به همسر

شهید منوچهر مدق «مسئول پشتیبانی لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص)» در قالب بیان و گفتار، علاقه اش را به همسرش ابراز می‌کرد. همسرش می‌گوید: منوچهر خیلی به من و زندگی مان ابراز علاقه می‌کرد، با رفتارهایش و با کلماتش، به من می‌گفت: «فرشته! هیچکس برای من بهتر از تو در این دنیا نیست. می‌خواهم این عشق را به عشق خدا برسانم». کنار قلب منوچهر چند تا ترکش بود که نتوانستند آنها را بیرون بیاورند. وقتی به ترکش‌هایی که نزدیک قلبش بود، غبطه می‌خوردم و می‌گفتم: «ای کاش من جای آن ترکش‌ها بودم»، می‌گفت: «اینها کنار قلب من هستند؛ تو که توی قلب من هستی».

علاقه مندان جهت خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه نمایند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.