به همت مبلغ متخصص دفتر تبلیغات اسلامی راه اندازی شد؛

کارنامه (تقویم تاریخ دستاوردهای انقلاب اسلامی)

تاریخ انتشار: 07:10 - 1402/06/27
به همت مبلغ متخصص دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برنامه کاربردی کارنامه (تقویم تاریخ دستاوردهای انقلاب اسلامی) با هدف معرفی خدمات و توفیقات نظام اسلامی راه اندازی گردید.
دستاوردهای انقلاب اسلامی

به گزارش بلاغ، کارنامه (تقویم تاریخ دستاوردهای انقلاب اسلامی) محصول پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی است که به همت حجت الاسلام و المسلمین مظفری از مبلغان فعال اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی راه اندازی شده است.

گفتنی است پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی در سال ۱۳۸۶ توسط جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با هدف تبیین و تبلیغ دستاوردهای انقلاب اسلامی تاسیس شد و تمام همت خود را مصروف معرفی کامیابی های انقلاب اسلامی کرد. راه اندازی وبسایت، انتشار کتاب، سالنامه، تولید موشنگرافی، کلیپ و ... از جمله تولیدات آن در این زمینه است.

کارنامه جدیدترین محصول فرهنگی این مرکز است که نسخه اول آن پس از یک سال تلاش و تکاپو به بار نشسته و در کافه بازار و مایکت بارگذاری شده است. کارنامه به صورت تخصصی به معرفی خدمات و توفیقات نظام اسلامی پرداخته و تلاش دارد تا کامیابی های ادوار مختلف آن را در دسترس افکار عمومی قرار دهد تا شناخت بیشتری نسبت به راه طی شده حاصل شود.

نقش زمان در موضوعات کارنامه به لحاظ تاریخ نگاری پیشرفت های نظام اسلامی از اهمیت بسزایی برخوردار است، از این رو قالب تقویم برای ارائه آن انتخاب شده است. جستجوی کارنامه همه محتوای آن را پوشش می دهد و امکان دستیابی تجمیعی به خدمات نظام اسلامی به صورت روزانه، ماهانه و سالانه در آن وجود دارد.

نسخه اول کارنامه حاوی ۶۵۰۰ مدخل و ۷۵۰ محتوای توضیحی همراه با عکس مربوطه و چهار درگاه مستقل «پیشرفت»، «جوایز»، «خاطرات» و «دیگران» است. «پیشرفت» موضوعاتی را روایت می کند که ایران در آنها عموما رتبۀ کمتر از ده جهان را کسب کرده است. «جوایز» المپیادها، جشنواره ها و .... جهانی و منطقه ای را شامل می شود که ایران جایزه های آنها را به خود اختصاص داده است. «خاطرات» به بیان زوایای مختلف پیشرفت های نظام اسلامی از زبان شخصیت های مختلف سیاسی و غیرسیاسی می پردازد. «دیگران» دیدگاه شخصیت ها، سازمان ها و ... خارجی در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی و پیشرفت های نظام اسلامی را روایت می کند.

انقلاب اسلامی تحولی بنیادین بود که همه شئونات زندگی ملت ایران را در بر گرفت و دگرگونی های اساسی در آنها به وجود آورد، و لاجرم دستاوردهای آن نیز در تمام شئونات زندگی مردم جریان داشته و از تنوع و گستردگی بسیار زیادی برخوردار است، به طوری که احصاء همه توفیقات مادی و معنوی آن تلاشی سازمان یافته، مستمر و چندین ساله می طلبد.

نسخه اول کارنامه اولین گام در این راه مبارک است، به مرور زمان در نسخه های بعدی محتواهای جدیدی به آن افزوده می شود تا نهایتا به صورت «دایرة المعارف همراه دستاوردهای انقلاب اسلامی» در آمده و نسل های امروز و آینده را در جریان آثار، نتایج و برکات انقلاب اسلامی قرار دهد.

علاقه مندان می توانند جهت نصب این برنامه کاربردی به تارنمای کافه بازار به آدرس https://cafebazaar.ir/app/com.hamrayan.karname_proj مراجعه نمایند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.