پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ /۷ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

شمه ای از بزرگان
محمد هادی امینی فرزند علامه امینی می‌ نویسد: پس از گذشت چهار سال از فوت پدر، در شب جمعه‌ ای قبل از اذان صبح ایشان را در خواب دیدم، بسیار شاداب و خرسند بود. جلو رفتم و پس از سلام گفتم: در آنجا چه عاملی باعث سعادت و نجات شما شد؟
امینی

علامه عبدالحسین امینی روز جمعه ۲۸ ربیع‌الثانی ۱۳۹۰ هجری در نجف اشرف دیده از جهان فرو بست و پیکر مطهرش در جوار کتابخانه امیرالمؤمنین(ع) در نجف اشرف آرام گرفت. بیشترین شهرت این عالم ربانی به اثر جاویدان الغدیر مرتبط است که یاد او را در خاطره‌ ها زنده نگه داشته است، او در این مجموعه ۱۱۰ تن از اصحاب رسول خدا(ص) و ۸۷۴ نفر تابعی را نام می‌ برد که حدیث غدیر را روایت کرده‌ اند، همچنین طبقات راویان حدیث غدیر را از قرن دوم هجری تا قرن چهاردهم در قالب ۳۳۶۰ تن ذکر می‌کند.

*سفارش عجیب علامه امینی به فرزندش پس از مرگ

محمد هادی امینی فرزند علامه امینی می‌ نویسد: پس از گذشت چهار سال از فوت پدر، در شب جمعه‌ ای قبل از اذان صبح، پدرم را در خواب دیدم،‌ او بسیار شاداب و خرسند بود، جلو رفتم و پس از سلام و دست‌ بوسی گفتم: پدر جان! در آنجا چه عاملی باعث سعادت و نجات شما شد؟

پدرم گفت: چه می‌ گویی؟

دوباره عرض کردم: آقاجان! در آن جا که اقامت دارید، کدام یک از اعمالتان موجب نجات شما شد؟ کتاب الغدیر یا سایر تألیفات شما یا تأسیس بنیاد و کتابخانه امیرالمؤمنین(ع)؟!

او اندک تأملی کرد و سپس فرمود: فقط زیارت اباعبد الله الحسین(ع)!

عرض کردم: شما می‌ دانید اکنون روابط ایران و عراق تیره شده و راه کربلا بسته است، برای زیارت چه کنیم؟

فرمود: در مجالس و محافلی که جهت عزاداری امام حسین(ع) بر پا می‌ شود، شرکت کنید تا ثواب زیارت امام حسین(ع) را به شما بدهند.

سپس فرمود: پسر جان! در گذشته بارها به تو یادآور شدم و اکنون نیز توصیه می‌ کنم که زیارت عاشورا را به هیچ عنوان ترک مکن، زیارت عاشورا بخوان و آن را وظیفه خودت بدان، این زیارت دارای آثار، برکات و فواید بسیاری  است که موجب نجات و سعادتمندی تو در دنیا و آخرت می‌ شود.

منبع: فارس

ارتباط در ایتا