جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد؛
معاون فرهنگی وتبلیغی دفترتبلیغات اسلامی با بیان اینکه محب اهل بیت(ع) بودن نعمت بسیاربزرگی است که خدا به ما ارزانی داشته است گفت: نوع محبت ما به اهل بیت(ع) از نوع کمال خواهی است.
حجت الاسلام روستاآزاد

به گزارش خبرنگار بلاغ, حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد در جمع مبلغان بومی و روحانیون مناطق مشترک دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور که به قم سفر کرده اند ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت آنان در منطقه جنوب شرق کشور تصریح کرد: حقیقتاً شیعه و محب اهل بیت(ع) بودن نعمت بسیاربزرگی است که خدا به ما ارزانی داشته است.

وی افزود: باید قدر این نعمت را بدانیم وشکرش را به جا بیاوریم و وظیفه داریم که دیگران را نیز به این سمت و سو دست گیری کنیم  زیرا در روز قیامت یکی از مواردی که از ما سوال می شود این است که شما در قبال این نعمت بزرگ چه کرده اید؟

معاون فرهنگی وتبلیغی دفترتبلیغات اسلامی با بیان اینکه محور دین ما محبت است ادامه داد: نوع محبت ما به اهل بیت(ع) از نوع کمال خواهی است و چون دنبال انسان های کامل و بی نقص هستیم، اهل بیت(ع) را دوست داریم.

وی بیان داشت: بیانات اهل بیت(ع) از کامل ترین بیانات و مرام آن ها نیز کامل ترین مرام است و وظیفه داریم چون انسان های کاملی را یافته ایم از آن ها بهره بگیریم و دیگران را هم به این سمت هدایت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد با تاکید بر اینکه باید امامان وحرف آن ها را بشناسیم وعلوم آن ها را یادبگیریم ومردم را با این ها آشنا کنیم  گفت: امام رضا(ع) هم در روایتی بر این امر تاکید دارند و این احیای امر آن هاست.

وی با اشاره به در اقلیت بودن شیعیان در منطقه خطاب به مبلغان بومی  و روحانیون مناطق مشترک خاطرنشان کرد: شیعه همواره در اقلیت بوده است اما با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نشان داد که می تواند حرف اول را در منطقه بزند و امیدواریم که شما نیز همواره در مناطق تبلیغی موفق باشید.

در ابتدای این مراسم نیز، حجت الاسلام والمسلمین تیموری "رییس دفترتبلیغات اسلامی جنوب شرق" در سخنانی با اشاره به فعالیت های مبلغان بومی وروحانیون مناطق مشترک، به مشکلات آنان اشاره و اهداف برگزاری این اردوی آموزشی در قم را تشریح کرد.

لازم به ذکر است، صدوسی نفر از مبلغان بومی و روحانیون مناطق مشترک دفتر تبلیغات اسلامی از مناطق جنوب شرق کشور در تاریخ بیست هفتم فروردین ماه سال نود چهار عازم قم مقدس شدند که به مدت شش روز از برنامه های فرهنگی آموزشی در قم بهرمند خواهند شد.

اردوی مورد نظر جهت تقویت بنیه علمی مبلغان هدف گذاری شده است و با توجه به آموزش های دوره ای که برای مبلغین بومی و روحانیون مناطق مشترک دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق  هر دوره برگزار می شود این دوره در شهر مقدس قم در نظر گرفته شده است تا ضمن زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) از حضور اساتید و دیدار با مراجع عظام تقلید بهرمند شوند.

ارتباط در ایتا