شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

آيت‌ الله العظمی وحيد‌ خراساني:
حضرت آیت الله وحید خراسانی خطاب به معاون رئيس جمهور گفتند: كارتان را با قدرت دنبال كنيد و بدانيد كه هر چه براي عظمت اسلام و اين كشور تشيع تلاش كنيد ارزش دارد و موفق خواهيد شد.
وحید

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، این مرجع تقلید، در ديدار معاون علمي و فناوري رئيس جمهور طي سخناني ابراز داشت: كار شما بسيار مهم و ارزشمند است كه بايد با عمل به دستورات قرآن كريم در گسترش مسائل علمي كشور كوشيد.

ایشان اذعان داشتند: علم و ايمان به خدا دو موضوع مهمي است كه همه بايد به آن اهتمام داشته و در گسترش مسائل علمي و تحقيقاتي تلاش كنند.

اين مرجع تقليد گفتند: اگر علم و ايمان هر دو در كنار هم گسترش يابد همانند دو بال ارزشمند بوده كه موجب پرواز انسان مي‌ شود و انسان‌ ها را به مقام عالي خواهد رساند.

حضرت آيت‌ الله وحيد‌ خراساني با اشاره به گسترش علم در دنيا بیان داشتند: آن ها به دنبال علم رفته و فنون ياد گرفتند؛ اما ما كه در مركز اين گوهر هستيم هنوز نتوانسته از مسائل علمي استفاده كرده و در گسترش علوم بكوشيم، هر چند تلاش‌ هايي شده؛ اما بايد اين تلاش ها روز به روز گسترش يابد.

ایشان  تاكيد كردند: علم و امانت كليد هر كاري است و بايد قدر اين دو نعمت را دانسته و بكوشيم كه به بالاترين شكل ممكن از گوهر علم استفاده كنيم.

اين مرجع تقليد گفتند: شرف انسان به علم و عقل است و اين عقل است كه به انسان برتري مي‌ دهد و ميوه عقل هم علم است.

حضرت آيت‌ الله وحيد‌ خراساني با بيان اينكه علم و عقل به انسان قدرت مي‌ دهد گفت: اگر علم و عقل را در كنار هم قرار دهيم شاهد عظمت هستيم و بايد همه در اين عرصه تلاش كنند.

ایشان افزودند: كارتان را با قدرت دنبال كنيد و بدانيد كه هر چه براي عظمت اسلام و اين كشور تشيع تلاش كنيد ارزش دارد و موفق خواهيد شد.

اين مرجع تقليد با توصيه‌ اي به معاون رئيس جمهور گفت: از امروز خودتان و همه معاونانتان به اين نكته توجه و اهتمام داشته باشيد كه تا جايي كه مي توانيد قرآن بخوانيد و به آن عمل كنيد و به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هديه كنيد، زيرا همانگونه كه نسيم بهاري زمين مرده را زنده مي‌ كند آيات قرآن هم قلوب مرده را زنده خواهد كرد.

ارتباط در ایتا