جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

حجت الاسلام روستا آزاد؛
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اولین همایش ویژه خواهران مبلغه ماه مبارک رمضان گفت: در حوزه علمیه به پژوهش بها داده می‌شود و این اهتمام به این امر مهم باید زمینه ای برای امر مهم تبلیغ باشد.
حجت الاسلام روستاآزاد

به گزارش خبرنگار بلاغ،حجت الاسلام سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اولین همایش ویژه خواهران مبلغه ماه مبارک رمضان که عصر یکشنبه به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار ‌شد با اشاره به وظیفه طلاب مبلغه گفت: مسأله مهم تبلیغ و مراحلی که در آن اتفاق می‌افتد در فهم دین به این منظور است که قرآن می‌فرماید شاید مردم خدا ترس شوند و این باید در تبلیغ توجه شود تا اثر بخشی بیشتری را داشته باشد.
وی به مسأله مهم پژوهش در حوزه دین و هدف از آن اشاره کرد گفت: در حوزه علمیه به پژوهش بها داده می‌شود و این اهتمام به این امر مهم باید زمینه ای برای امر مهم تبلیغ باشد.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه ابراز داشت: در فعالیت تبلیغی باید خوف و رجا توأم با هم باشد و این باید در امر تبلیغ توسعه یابد تا تبلیغ مطلوب حاصل شود.
حجت الاسلام روستا آزاد با اشاره به رجا در تبلیغ در بین مبلغان تصریح کرد: در امر تبلیغ وقتی یک مبلغ به دلسردی و نا امیدی رو می‌آورد رجا باعث می شود تا این امر مهم کمتر در وجود یک مبلغ شکل بگیرد؛ این نوع تفکر که در ذهن شکل می‌گیرد که با وجود این همه رسانه‌های دشمن و تبلیغ سوء در امر دین آیا تبلغ ما اثر دارد و در مقابل سؤالاتی از این قبیل، رجا باعث می‌شود که مبلغ نا‌امید نشود.
وی گفت: خوف باید در کار تبلیغ باشد تا به خود مغرور نشویم و بتوانیم به وظیفه اصلی خود عمل کنیم و این امر یک حقیقت تکمیل کننده است.
حجت الاسلام روستا آزاد با بیان این‌که الگو گرفتن از اخلاق اهل بیت(ع) در تبلیغ دین باید شکل بگیرد گفت: باید مبلغان به وظیفه خود دقت کنند و در نظر داشته باشند که چقدر می‌توانیم مطابق عمل اهل‌بیت(ع) رفتار کنیم و باید این امر مهم را در نظر داشته باشیم.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه به اولین ره توشه مبلغان خواهر اشاره کرد و افزود: در سال جاری بنا به درخواست خواهران مبلغه ره توشه مبلغان خواهر تهیه شد و امیدواریم این عمل در مناسبت‌های تبلیغی دیگر هم ادامه داشته باشد تا شاهد اثرات آن باشیم.

ارتباط در ایتا