دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ /۱۱ جمادى الآخر ۱۴۴۲

مسیر

نسخه چاپ
آیت الله ناصری مطرح کرد؛
آیت‌الله ناصری با تأکید بر این که ثواب قرائت قرآن در ماه مبارک بیش از ذکر است، گفت: هر شئ بهاری دارد و بهار قرآن در ماه رمضان بوده و از هر علمی در قرآن موجود است.
ناصری

به گزارش بلاغ به نقل از رسا، آیت‌ الله محمدعلی ناصری استاد اخلاق و رییس حوزه علمیه ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) اصفهان در جمع نمازگزاران با بیان این که ماه رمضان ماه بهار قرآن است، گفت: هر شئ بهاری دارد و بهار قرآن در ماه رمضان است.

وی با اشاره به این که قرآن ۷۰ بطن دارد، تصریح کرد: قرآن معجزه واقعی پیامبر مکرم اسلام بوده و این اهل بیت(علیهم السلام) هستند که قرآن را فهمیده و به آن عمل می‌ کنند و ما از فهمیدن معنای قرآن عاجزیم، در زمان صدر اسلام عرب‌ ها زیر بار کسی نرفته و در فصاحت و بلاغت در دنیا نمونه بودند اما فصاحت و بلاغت کلام قرآن به قدری بود که آن ها در مقابل این کلام سر تعظیم فرود آوردند البته ما فصاحت و بلاغت و ترکیب کلام قرآن را نمی‌ فهمیم.

آیت‌ الله ناصری بیان کرد: هر حرفی جسم، روح و نفسی دارد و از ۲۸ حرف موجود در قرآن هرکدام متصدی علومی است که از زمان حضرت آدم تا کنون تنها ۲ حرف در دنیا پیاده شده و ما بقی در زمان حضرت بقیه‌ الله ظاهر می‌ شود و در زمان ظهور حضرت، مراتب توحید بالا رفته، همه بنده واقعی می‌ شوند و سطح علوم بالا می‌ رود و با توجه به اینکه از هر علم و صفتی در قرآن موجود بوده امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در زمان ظهور همه آن ها را بیان می‌ کند.

وی با بیان این که غیبت صغری ۷۵ سال بوده که حضرت در آن زمان به وسیله نواب خود با مردم ارتباط برقرار می‌ کردند، خاطرنشان کرد: در زمان غیبت کبری به جز اولیای الهی که در زمان‌ های خاص و تحت شرایط ویژه خدمت حضرت می‌ رسند دسترسی به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) وجود ندارد.

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان با اشاره به امساک و روزه‌ داری در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: باید از خدا بخواهید که چشم، زبان و اعمال شما نیز روزه باشد و در یک کلام گناه نکنید و با صدق و صفا و قلوب طاهره نزد پروردگار بروید و کسی که در ماه رمضان یک آیه بخواند معادل یک ختم قرآن در ماه‌ های دیگر است.

وی گفت: در زمان نزول باران، موقع اذان، زمان قرائت قرآن، ابتدای ظهر و در زمان وزش باد های تند درهای رحمت الهی باز است.

آیت‌ الله ناصری با تأکید بر این که ثواب قرائت قرآن در ماه مبارک بیش از ذکر است، خاطرنشان کرد: نخستین آیه‌ ایی که از طرف حضرت حق نازل شده بسم‌ الله بوده و این آیه آثار و عظمت زیادی دارد و انسان باید در تمام کار های خود بسم‌ الله بگوید.