جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن خبر داد:
رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم از رونمایی ۱۵ اثر قرآنی این مرکز در بیست و سومین نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: وب‌ سایت ترجمه قرآن این مرکز نیز در نمایشگاه قرآن راه‌ اندازی می‌ شود.
یوسفی مقدم

به گزارش بلاغ به نقل از ایکنا، حجت‌ الاسلام و المسلمین محمدصادق یوسفی‌ مقدم، رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم در گفت‌ و گویی درباره حضور این مرکز در بیست و سومین نمایشگاه قرآن گفت: این مرکز در نمایشگاه امسال فعالیت‌ های جدیدی را پیش‌ بینی کرده و حضوری پر رنگ نسبت به سال‌ های گذشته خواهد داشت و در این راستا کتاب‌ ها و آثار مرکز نیز معرفی و عرضه می‌ شوند.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون ۱۵ اثر علمی و جدید تولید شده که در نمایشگاه قرآن ارائه و رونمایی می‌ شود که از جمله آن ها می‌ توان به جلد ۱۲ و ۱۳ دایرة المعارف قرآن کریم و جلد هشتم تفسیر آموزشی قرآن اشاره کرد.

حجت‌ الاسلام یوسفی‌ مقدم ادامه داد: «تربیت عقلانی» که بحثی درباره حکمت متعالی و شواهد قرآن است، «امامت از دیدگاه شیعه و اهل سنت» و «سیره پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) در برابر مخالفان» از جمله عناوینی هستند که در نمایشگاه برای نخستین بار ارائه می‌ شوند.

وی از رونمایی نرم‌ افزار «سراج» در نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: این نرم‌ افزار، نرم‌ افزاری موبایلی است که دقیق و عالمانه بوده و برای عموم قابل استفاده است و بهترین ترجمه‌ ها، تفاسیر و مفاهیم قرآن در آن وجود دارد و مخاطبان می‌ توانند با خریداری و نصب آن در گوشی‌ های همراه خود از امکانات آن بهره‌ مند شوند.

راه‌ اندازی و رونمایی از وب‌ سایت ترجمه قرآن

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به کارکرد های وب‌ سایت مرکز فرهنگی و معارف قرآن کریم بیان کرد: این وب‌سایت، وب‌ سایتی پژوهشی و تبلیغی بوده و از پر بیننده‌ ترین و پر مخاطب‌ ترین سایت‌ های پژوهشی قرآن است و ۲۰ هزار نفر در روز به آن مراجعه می‌ کنند و این افراد کسانی هستند که به دنبال پژوهش، تحقیق، آموزه‌ ها و دریافت‌ های علمی هستند.

حجت‌ الاسلام یوسفی‌ مقدم در ادامه از راه‌ اندازی وب‌ سایت ترجمه قرآن این مرکز خبر داد و گفت: در بیست و سومین نمایشگاه بین‌ المللی قرآن از این وب‌ سایت رونمایی خواهیم کرد و این وب‌ سایت نخستین سایتی است که فعالیت‌ هایی پیرامون ترجمه و کارکرد های ترجمه قرآن داشته و مورد توجه قرار گرفته است.

وی به برگزاری جلسات مصاحبه‌ علمی اساتید این مرکز در نمایشگاه قرآن اشاره و عنوان کرد: این مصاحبه‌ ها از طریق تلویزیون و رادیو در ماه مبارک رمضان پخش می‌ شود و اعضای این مرکز با بازدید از نمایشگاه قرآن با آخرین محصولات آن آشنا شده و در رابطه با موضوعات علمی از قبل پیش‌ بینی شده که موضوعی روزآمد و مورد نیاز مخاطبان هستند، مصاحبه‌ های علمی و گفت‌و گو می‌ کنند.

ارتباط در ایتا