شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

آیت‌ الله وحیدخراسانی در پی فاجعه شهادت جمعی از نمازگزاران در مسجد امام صادق(علیه السلام) کویت بیانیه‌ ای منتشر کرد.

به گزارش بلاغ به نقل از ایسنا، در این بیانیه آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

إنا لله و إنا إلیه راجعون

بشارت طوبی بر سعادتمندانی که در خانه خدا و در راه خدا و در ماه مهمانی خدا و در حال نمازی که معراج مؤمن است، کشته شدند. آنان بر خدای بخشنده، مهمان و بر پروردگار مهربان وارد شدند در حالی که به جهت فرمانبرداری از ملک علام، روزه دار و از خوردنی و نوشیدنی امساک کردند.

خداوندا! همانگونه که به این شرافت آنان را مشرف فرمودی و به این کرامت بزرگ نمودی، چنانکه در کتابت فرمودی: " ومن یخرج من بیته مهاجرا إلی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع أجره علی الله "؛ " و هر کس در راه خدا و پیامبر او، از خانه‌ اش به در آید، سپس مرگش در رسد، پاداش او قطعاً بر خداست"، پس آنان را محشور نما با پیشوای پرهیزگاران، امیر مؤمنان علیه السلام، همانی که در ماه تو و در محراب عبادت‌ ات کشته شد در حالی که می‌ فرمود: " فزت و رب الکعبة".

پروردگارا! به مصیبت زدگان صبر نیکو و جزای فراوان عطا کن، چنانکه در قرآن فرمودی: " انما یوفی الصابرون أجرهم بغیر حساب " همانا صابران پاداش خود را بی حساب دریافت می‌ دارند.

بارالها! به مجروحین ماه ضیافت‌ ات شفا بخش که به این مصیبت گناهانشان را بخشیدی و اجر شهادت در راه خودت را به آن ها عطا کردی. خدایا! آن ها را شفا ده و مداوا نما و در عافیت‌ شان تعجیل فرما. و الحمد لله رب العالمین»

ارتباط در ایتا