سخنران مسجد مقدس جمکران؛

آموزه مهدویت الهی، رحمانی و فرا زمانی است

تاریخ انتشار:
مدیر کانون طلیعه ظهور گفت: آموزه مهدویت یک آموزه الهی و رحمانی و فرا زمانی و فرا مکانی است و انسان باید قلب خودش را با ساحت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) گره بزند و عاشق و شیدای آن امام غایب از نظر باشد.
حجت الاسلام حیدری کاشانی

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، حجت الاسلام محمد باقر حیدری کاشانی در جمع نمازگزاران و مجاوران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ ترین معارف سیره علمی و عملی امام صادق(علیه السلام) این است که انسان هم و غمش در دنیا رسیدن به مقام عشق خداوند باشد، اظهار کرد: تمامیت دین اسلام محبت خدا در یک سو و بغض و دشمنی دشمنان خداوند رحمان در سوی دیگر است.
وی ادامه داد: امام صادق(علیه السلام) در روایتی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل می‌ کنند که حضرت از اصحابشان پرسیدند مستحکم‌ ترین دستگیره‌ های الهی برای رسیدن به سلوک رحمانی چیست؟ و در جواب فرمودند، موثق‌ ترین و مورد اعتماد‌ ترین دستگیره برای رسیدن به قله‌ های ایمان، عشق و محبت و بغض و دشمنی در راه خدا است.
مدیر کانون طلیعه ظهور با بیان اینکه دوست داشتن اولیاء خدا و دشمنی دشمنان خدا حقیقت دین اسلام است، بیان کرد: بر این ویژگی محبان الهی، بارها در نگاه عرفانی امام صادق(علیه السلام) تاکید شده است.
حجت الاسلام حیدری کاشانی با اشاره به اینکه در مرتبه دوم در تعالیم امام صادق(علیه السلام) بر سلوک مهدوی و ارتباط با جانشین خدا بر زمین تاکید می‌ شود، ابراز کرد: امام صادق(علیه السلام) ارتباط قلبی شیعیان و محبانشان را با ساحت امام غایب نهادینه می‌ کنند و این جریان در حالی شکل می‌ گیرد که چندین نسل تا ولادت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باقی مانده است.
وی افزود: معلم ندبه‌ های دلتنگی شیعیان برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در دعای ندبه و دعای عهد امام صادق(علیه السلام) که رابطه انسان با آن حضرت را مستحکم کرده و از طریق آن رابطه انسان با خدا را اصلاح می کند و این سیره مهدوی است که از امام صادق (علیه السلام) به ما رسیده است.
این محقق و پژوهشگر حوزه مهدویت ادامه داد: ایشان به ما می‌ آموزند که آموزه مهدویت یک آموزه الهی و رحمانی و فرا زمانی و فرا مکانی است و انسان باید قلب خودش را با ساحت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) گره بزند و عاشق و شیدای آن امام غایب از نظر باشد.
حجت الاسلام حیدری کاشانی با تاکید بر اینکه کسانی که ایمان آورده‌ اند عشق و محبتشان به خداوند از هر عشق و محبتی بالاتر است اظهار کرد: برای این چنین انسان‌ هایی در مرتبه بعد عشق و محبت به جانشینان خداوند بر روی زمین و اولیاء الله از هر چیزی بالاتر است.
وی گفت: اصلاح رابطه با خداوند رحمان در اصلاح رابطه با امام زمان(علیه السلام) است. در آموزه‌ های مهدوی امام صادق (علیه السلام) تاکید شده است، هر کسی که دوست دارد در شمار یاوران حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشد باید روح انتظار برای برقراری رابطه و لیاقت دیدار با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را داشته باشد و منتظرانه در این راه تلاش کند.
مدیر کانون طلیعه ظهور افزود: انتظار فعال، پویا و تزکیه بخش است که انسان را وا می‌ دارد تا وجودش را برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) پاک‌ سازی کند و ترک محرمات و انجام واجبات را در بالاترین سطح انجام دهد و بر اساس ویژگی‌ های اخلاقی عمل کند تا در شمار یاران آن حضرت قرار گیرد.
حجت الاسلام حیدری کاشانی در پایان با تاکید بر اینکه عشق و محبت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را لحظه‌ ای رها نکنید، خاطرنشان کرد: حتی اگر گناهان و لرزش‌ هایی دارید اگر در این مسیر استقامت کنید این عشق و محبت آلودگی‌ ها را پاک می‌ کند، چرا که خدای متعال خاطرخواه عاشقان ولی خودش است، پس در این مسیر نباید نا امید شد و حتی لحظه‌ ای از آن دست کشید تا به سعادت دنیا و آخرت دست یافت.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.