پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ /۲۳ جمادى الآخر ۱۴۴۳

مسیر

رییس دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد؛
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گردهمایی بزرگ مبلغان از اعزام هفت هزار مبلغ در دهه اول ماه محرم به نقاط مختلف کشور خبر داد.
حجت الاسلام دکتر احمد واعظی

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری رسا، گردهمایی بزرگ مبلغان محرم الحرام پیش از ظهر امروز در مدرسه فیضیه قم برگزار شد.
براساس این گزارش، در این مراسم حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید، حجت‌الاسلام احمد واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت و حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین فلاح زاده به ایراد سخن پرداختند.
حضرت آیت‌الله سبحانی با تأکید بر این‌که زبان مبلغ باید زبان نصیحت و ارشاد باشد، عنوان کرد: صفت مبلغ نصیحت است، مبلغ نباید با مخاطب خشن سخن بگوید، باید به گونه‌‌ای سخن بگوید که پا منبری او را یک پدر دلسوز برای نجات دادن بداند، اگر پرخاشگر باشیم منبر ما چندان اثر نمی‌کند و فرد با عقده از پای منبر می‌رود.
این مرجع تقلید گفت: مبلغان باید بدانند که درد و دوای جامعه چیست و آن را مطرح کنند، مبلغ باید مسائل مورد نیاز روستا، شهر، استان، کشور و جامعه را بیان کند؛ به گونه‌ای نباشد که مبلغ تنها مسائل بدون کاربرد را بیان کند، مبلغ باید دردهای اعتقادی و اجتماعی را بیان کند.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی نیز در سخنان از اعزام ۷ هزار مبلغ در ایام محرم خبر داد و گفت: از این تعداد مبلغ، ۶ هزار مبلغ از سوی این دفتر اعزام می‌شود.
وی افزود: برای مبلغان ره توشه‌ فرهنگی که شامل کتاب‌های مربوط به تبلیغ می‌باشد نیز در نظر گرفته شده است./*

ارتباط در ایتا