مدیر مدرسه علمیه امام باقر(ع):

رمز موفقیت طلاب، تبلیغ در کنار تحصیل است

تاریخ انتشار: 17:30 - 1394/07/20
مدیر مدرسه امام باقر علیه السلام گفت: در ماه محرم دل ها مملو از شور و عشق حسینی می شود و در این ایام مردم علاقه دارند پای سخنرانی و مداحی بنشینند و به گونه این منبر و مستمع آماده است؛ حوزویان باید از این فرصت استفاده کنند.
حجت الاسلام سید محمد صادق حجازی زاده

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادق حجازی زاده در گفت و گویی با اشاره به فصل تبلیغی محرم و حضور مبلغان در مناطق مختلف گفت: تبلیغ از وظایفی است که از همان روزهای نخست ورود طلاب به حوزه بر دوش آنها قرار می گیرد.
وی با اشاره به آشنایی طلاب با 52 باب فقهی در سطح مقدماتی گفت: این 52 باب فقهی، فقه مادر است. فقهی که طلبه همواره نسبت به آن مرتبط است و در دوران تبلیغی نیز بالاترین پرسش های مردم را تشکیل می دهد.
وی یکی از رسالت حوزویان را تبلیغ دین برشمرد و گفت: خداوند به همه انبیای الهی این تأکید را داشته که ابلاغ دین داشته باشند. این رسالت بر دوش طلاب از نخستین روزهای ورود به عالم طلبگی است و از جمله عرصه های ضروری برای تبلیغ، احکام مبتلابه مردم هستند.
وی خاطرنشان کرد: طلبه زمانی موفق است که در طی سال در کنار درس و بحث و تزکیه خود، در ماه های محرم و رمضان که از ایام مهم تبلیغی هستند، به تبلیغ بپردازند. محرم ماه ولایت است و نشان می دهد که حرکت و قیام امام حسین علیه السلام، در راستای ترویج توحید و اصول دین است.
وی با تأکید بر این که طلبه در دوران تحصیل دروس مقدماتی، باید توان تبلیغ داشته باشد، تصریح کرد: طلبه باید بتواند معارف دینی را به مردم منتقل نماید و رسالت نظام جمهوری اسلامی را برای مردم بگوید.
وی محرم را بهترین فرصت تبلیغی برشمرد و گفت: در ماه محرم دل ها مملو از شور و عشق حسینی می شود و در این ایام مردم علاقه دارند پای سخنرانی و مداحی بنشینند و به گونه ای که  این منبر و مستمع آماده است؛ حوزویان باید از این فرصت استفاده کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.