رفتن به محتوای اصلی
حجت الاسلام و المسلمین قریشی خطاب به مبلغان تأکید کرد؛

بصیرت افزایی و تقویت معنویت محور مباحث ماه محرم باشد/ ضرورت استفاده از منابع معتبر

تاریخ انتشار:
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تأکید بر ضرورت استفاده از منابع معتبر در سخنرانی‌ و مرثیه‌‌ ها، گفت: مبلغان در کنار پرداختن به موارد بصیرتی که مدنظر مقام معظم رهبری است به تقویت معنویت، ایمان و اعتقاد مردم نیز در ماه محرم توجه کنند.
حجت الاسلام سید مهدی قریشی

به گزارش بلاغ به نقل از رسا، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در همایش طلایه داران تبلیغ که در آستانه ماه محرم در ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: روحانیان و مبلغان از فرصت ماه محرم جهت تبیین فلسفه و اهداف قیام عاشورا بهره بگیرند تا شاهد حرکتی در راستای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی در جامعه باشیم.
وی با اشاره به ضرورت استفاده از منابع معتبر در سخنرانی ها، خاطرنشان کرد: روحانیان و مبلغان در مباحث منبری از بیان موضوعاتی که موجب تقویت معنویت مردم می شود، غافل نشوند.
وی با بیان این که جامعه امروز نیازمند معنویت است، گفت: با تقویت باورهای دینی و معنویت در بین مردم می توان با تهاجم فرهنگی دشمنان مقابله کرد.
امام جمعه ارومیه معنویت را شاه کلید مقابله با تهاجم فرهنگی خواند و افزود: اگر معنویت نباشد تدین، دین و دیانت هم از دست رفتنی است بنابراین باید مبلغان در کنار پرداختن به موارد بصیرتی که مدنظر مقام معظم رهبری است به تقویت معنویت، ایمان و اعتقاد مردم نیز در سخنرانی ها توجه کنند.
حجت الاسلام و المسلمین قریشی در ادامه با توصیه به مبلغان مبنی بر این‌ که با آمادگی و مطالعه در منابر حاضر شوند، تصریح کرد: روحانیان باید قبل از سخنرانی در رفتار و اعمال خود تجدید نظر کرده و به گونه ای رفتار کنند که روضه و سخنرانی اثرگذار باشد نه این که صوری و نمایشی جلوه کند.
وی در ادامه با اشاره به روایتی از امام صادق(علیه السلام) اظهار داشت: هرکس از خشیت محروم باشد و در وجود او ترس از خداوند نباشد نمی تواند عالم باشد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ریا، خشم، بیهوده سخن گفتن و عمل نکردن به گفته های خود را از آفت های علما خواند و گفت: امیدواریم مبلغان با پرهیز از این آفات بتوانند در راستای ترویج و نهادینه کردن آموزه های ناب محمدی(صلی الله علیه و آله و سلم) در جامعه تلاش کنند.
گفتنی است، همایش طلایه داران تبلیغ با حضور مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی در آستانه ماه محرم برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.