دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از اعزام ۳۰۰ مبلغ به سراسر کشور همزمان با سالروز شهادت پیشوای ششم شیعیان (ع) خبر داد.
غلامعباس موسوی

حجت‌الاسلام غلام عباس موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در قم ضمن تسلیت ایام سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: تمام شیعیان در این ایام محزون و سوگوار در مصیبت رئیس مذهب جعفری هستند.

وی از اعزام ۳۰۰ نفر مبلغ در ایام عزاداری پیشوای ششم به سراسر کشور شیعیان خبر داد و افزود: امام صادق(ع) خدمات فراوانی به جامعه بشریت عرضه داشته و بنابراین مبلغان در این ایام به منظور تبیین معارف اسلامی، ترویج احکام الهی، تبیین سیره و شخصیت اهل بیت(ع) به ویژه امام صادق(ع) به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند.

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: این مبلغان نسبت به آشنایی بیشتر مردم با معارف اسلامی، سیره اهل بیت(ع)، مسائل ولایت و امامت اقدام می‌کنند.

وی یادآور شد: وظیفه ما در عصر غیبت تبعیت و اطاعت از ولی فقیه به عنوان محور و ستون خیمه نظام اسلامی و میراث انبیا است.

موسوی عنوان داشت: مبلغان به برگزاری مراسم عزاداری در مناطق مختلف کشور، تکایا، حسینیه‌ها و مساجد می‌پردازند و همچنین تبلیغ چهره به چهره و اقامه نماز جماعت را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه شیعیان نسبت به اهل بیت(ع) به ویژه امام جعفر صادق(ع) توجه ویژه‌ای دارند گفت: مکتب ما وامدار خدمات علمی بی‌بدیل امام صادق(ع) است و ما بر سفره و خان کرم علمی امام صادق(ع) نشسته‌ایم و از آن بهره‌مند هستیم.

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) دانشگاه علمی را در جهان راه‌اندازی و شاگردان فراوانی را تربیت کرد که هر شاگرد ایشان به مثابه عالم و دانشمند بسیار بزرگ توانست در عرصه‌های علمی و دینی تاثیرگذار باشد.

وی عنوان داشت: تلاش‌های فراوانی در زمینه شناساندن شخصیت امام صادق(ع) صورت گرفته ولی باید زوایای زندگی این امام بزرگوار که توانست سفره‌های علمی را برای همیشه بگستراند، بیشتر بررسی شود.

موسوی یادآور شد: ثبت‌نام مبلغان اعزامی در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) از بیست و هفتم مرداد ماه در سامانه سمتا آغاز می‌شود بنابراین مبلغان علاقه‌مند در صورت تمایل می‌توانند پس از ثبت‌نام در این پایگاه برای انتخاب مکان تبلیغ خود اقدام کنند.

ارتباط در ایتا