دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد؛
مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از اعزام بیش از ۱۵۰۰ مبلغ در ماه صفر به مناطق مختلف کشور خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال

حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به اعزام مبلغان در ماه صفر به مناطق مختلف کشور خاطر نشان کرد: بر اساس سنت دفتر تبلیغات اسلامی جهت اعزام مبلغان در ماه صفر و نیز درخواست سازمان های تبلیغات اسلامی شهرهای مختلف از اداره کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در این خصوص، مبلغان برای برگزاری مجالس عزاداری، حضور در مدارس، تشکیل کلاس ها و پاسخ به سوالات شرعی و عقیدتی مردم به مناطق مختلف کشور اعزام می شوند.
وی در خصوص زمان ثبت نام و اعزام مبلغان به مناطق تبلیغی گفت: ثبت نام ازیکم الی یازدهم آذر ماه ادامه دارد و مبلغان از روز یازدهم لغایت بیست و سوم آذر ماه به مدت ۱۲ روز در مناطق تبلیغی حضور دارند.
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در ادامه افزود: بیش از ۲ هزار مبلغ برای اعزام درخواست شده است که علی رغم اعزام عده ای از مبلغان در ایام اربعین به عتبات عالیات و نیز دیگر مبلغانی که مشغول تحصیل و تدریس هستند،  بیش از ۱۵۰۰ نفر از مبلغان اعزام می شوند.
حجت الاسلام یحیی کمال تصریح کرد: اعزام ها در چهار بخش تبلیغ گروهی، فردی، نخبگان تبلیغی و بانوان مبلغه انجام می پذیرد.
وی درباره شرایط ثبت نام مبلغان گفت: در بخش ثبت نام مبلغان عمومی شرایط ویژه ای قرار دادیم که به جهت کیفیت بهتر اعزام ها فقط از مبلغان رتبه دو به بالا استفاده خواهیم کرد.
یحیی کمال در این زمینه ادامه داد: مبلغان رتبه ۱ در صورتی که عضو گروه های تبلیغی باشند و یا درخواست برای مناطق محروم داشته باشند و درخواستی از سوی مبلغان رتبه ۲ به آن مناطق نباشد ثبت نام خواهند شد و به مناطق مورد نظر اعزام می شوند.
وی در پایان در خصوص اعزام به مناطق محروم یادآور شد: لازم به ذکر است تنها مبلغان اعزامی به  مناطق محروم ازتسویه کامل برخوردار خواهند بود.

ارتباط در ایتا