آیت الله نجم الدین طبسی؛

وهابیت هیچگاه در برابر صهیونیسم موضع نگرفت

تاریخ انتشار:
آیت الله نجم الدین طبسی با حضور در نمایشگاه طلایه داران نقد وهابیت به تشریح لایه های مختلف جریان تکفیری پرداخت و سکوت این جریان ها نسبت به جنایات اسراییل را نشانه اسلامی نبودن آنها عنوان کرد.
آیت الله نجم الدین طبسی

آیت الله نجم الدین طبسی ضمن بازدید از غرفه های نمایشگاه طلایه داران نقد وهابیت در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به بسیج 50 هزار نفری اهل سنت علیه داعش و قتل عام اخیر 300 نفر از تسنن در سوریه به دست تروریست ها، گفت: جریان های تکفیری اهل سنت را جذب نکردند بلکه این سلاح زور و دیکتاتوری است که غالب شده است. در حال حاضر در کشور های اسلامی خیلی ها با اینها مخالفند. اما یا صدایشان به جایی نمی رسد و یا می ترسند که حرف بزنند.
آیت الله طبسی با اشاره به زوایای مختلف گروه های تندرو گفت: جریان تکفیری چند لایه دارد. یکی جوانان مذهبی ساده لوح هست که با شعار های فریبنده گول می خورند. یک سری دیگر هم پول و نفت هست که عربستان آن را حراج کرده تا امت اسلامی را به آتش بکشد و به این گروه ها پول و امکانات می دهد. یک سری هم به نظر من پیاده نظام خود سعودی هستند. اگر به جنازه ها هم نگاه کنید می بینید که جنازه های سعودی ترکیه امارات صهیونیست ها در بین آنها وجود دارد. اینطور نیست که جوانان مسلمان جذب شده باشند. در یمن هم مخفی نکردند که آمریکایی ها و انگلیسی ها در اتاق علمیات آنها هستند. پس جریان اسلامی نیست. بلکه جریان نفاق است به نام اسلام است ولی همان بازماندگان خیبر هستند و همان صهیونیست ها و یهود هستند که درصدد انتقام از مسلمانان هستند. وهابیت هیچوقت در برابر صهیونیسم موضع نگرفت. چراکه اینها خودشان پسمانده صهیونیسم هستند. اینها نه جایی از سرزمین های اسلامی را آزاد کردند و نه تا به حال به کفار حمله کرده اند. تمام اهدافشان هم تجمعات اسلامی بوده است.
آیت الله طبسی با اشاره به خطر این جریان ها افزود: افرادی که گول اینها را خوردند دیر یا زود متوجه ماهیت واقعی اینها می شوند. چرا که اسرائیل اگر خودش وارد می شد بیش از این جریانهای تکفیری نمی توانست به اسلام ضربه بزند. اگر در یمن اسرائیل وارد می شد نمی توانست بیشتر از عربستان سعودی لطمه بزند. اینها که ادعا دارند ظرف مدت یک ساعت آسمان یمن را تصرف کردند چرا در این 70 سال سراغ آسمان اسرائیل نرفتند؟! خطرناک تر بودن این افراد به دلیل پنهان کردن ماهیت واقعی خودشان است که در واقع همان جریان خوارج و یهود هستند با هدف انتقام از امت اسلامی است.
وی در پایان با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه اظهار داشت: راه اندازی این نمایشگاه بسیار کاری خوبی است و نشان می دهد که حوزه نسبت به این شبهات ساکت ننشسته است و حرف خودش را تبیین نموده است. در این زمینه لازم است مردم بوسیله رسانه ها در جریان این فعالیت ها قرار بگیرند و ارتباط بین موسسات باعث جلوگیری از کارهای تکراری می شود و امیدواریم این نمایشگاه در شهرهای بزرگ هم برگزار شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.